Інна Богословська, спеціально для рубрики “Віч на віч”

27.10.2005

Доброго дня!

Я – Інна Богословська і сьогодні ми будемо говорити про гроші. Хоча весь минулий тиждень у Києві говорили про НАТО, підготовку закону про держбюджет на наступний рік і про майбутній вступ України у Світову організацію торгівлі (СОТ). Насправді там говорили про наші з вами гроші. Тому що і перше , і друге , і третє дуже сильно вплине на добробут кожного з нас. Тож, кожному з нас, коли політикам прийде час висловити своє ставлення до перерахованих питань, потрібно було б подумати про себе – щоб політики не помилилися за наш з вами рахунок.

НАТО – це великі гроші, тому що реформування армії, приведення її до нових, “натівських” стандартів – штука недешева, хто б там що не казав. На серйозні витрати можна йти тільки добре подумавши про свою вигоду.

Держбюджет на майбутній рік – це теж великі гроші. З ним пов’язані і податки, що нас змусять заплатити у той або інший спосіб, і субсидії, які Київ може дати регіону, а може – ні.

Умови вступу до СОТ, на які погодиться наш уряд, – це колосальні гроші на багато років уперед. Тому що за цими умовами – можливість(або неможливість) зберігти за вітчизняними виробниками їхній шматок власного ринку і можливість (або неможливість) отримати доступ на ринки інших країн.

Чи ми дійсно упевнені, що з нами порадилися політики? Хто нас запитає і про що, перш ніж поставити підписи під найважливішими документами? Очолюваний мною суспільний рух “Віче” більш двох років готував “План розвитку країни”, що містить відповіді на більшість питань, на які влада поки не може дати відповіді навіть сама собі. Ми готували “План розвитку країни” без поспіху, обговорювали його з безліччю кваліфікованих фахівців, у тому числі з тими, хто не розділяє наші переконання. Потім “План розвитку країни” в обласних центрах обговорювали члени руху “Віче” і всі небайдужі люди, що захотіли прийняти в обговоренні участь. Тепер “План” – це книга, що відповідає на безліч питань, у тому числі, і про гроші. А ви впевнені, що у нинішньої влади є План? Хоч якийсь? Коли політики почнуть звертатися до вас за підтримкою – запитайте їх про це .