«Матеріалізовані» докази

14.09.2005

Координатора Тимчасової слідчої комісії ВР з питань перевірки дотримання конституційних прав і свобод людини і громадянина Юрія Кармазіна цікавить питання, чи дійсно екс- прем’єр-міністр Юлія Тимошенко вважає всіх українців «біомасою», як це приписується їй рядом російських ЗМІ. Народний депутат надіслав із цього приводу запити до СБУ та Генпрокуратури, але ті відмовляються перевіряти цю інформацію.

Цей епізод прозвучав у контексті «феросплавного скандалу» на спільній прес-конференції Ю. Кармазіна та лідера громадського руху «Віче України» Інни Богословської. Цього разу увагу журналістів було привернуто до «матеріальних доказів» протизаконних дій, що дозволяють з цілковитою певністю говорити про ознаки корупції. Насамперед, на думку Богословської та Кармазіна, лави Кабміну необхідно звільнити від міністра юстиції Романа Зварича. Лідер «Віча» нагадала, що 30-го та 31 серпня Нікопольський міськрайонний суд заборонив виконання ухвал загальних зборів ВАТ «Нікопольський завод феросплавів», проведених 30 серпня в Орджонікідзе. За її словами, на підставі цих визначень заступник начальника відділу державної виконавчої служби Нікопольського міськрайонного управління юстиції Руслан Бойченко відкрив виконавчі провадження, які забороняють виконання ухвал зборів акціонерів в Орджонікідзе. Богословська твердить, що Зварич телефонував Бойченку і вимагав закрити виконавче провадження. Після відмови Бойченка викликали до Дніпропетровського обласного управління юстиції та змусили написати заяву про звільнення. На прес-конференції було продемонстровано відеозапис, на якому Бойченко розповів про те, як це сталося.

«Ми вимагаємо від Президента України доручити правоохоронним органам розслідувати докази втручання міністра юстиції прямо в справу щодо НЗФ», — заявила Богословська, зазначивши, що її також цікавить доля заступника міністра промполітики Сергія Грищенка, «який незаконно використав доручення Фонду держмайна, перевищив свої службові обов’язки», що спричинило масові порушення.

Також, на думку Богословської, лави урядовців потребують очищення і на більш низькому рівні, наприклад, від судових виконавців під керівництвом начальника відділу держслужби Дніпропетровського обласного управління юстиції Горбалінського, які зробили свiй внесок в скандальну підготовку штурму НЗФ.

На думку Юрія Кармазіна, глава української держави до свого візиту до США повинен показати всім країнам, що корупції в Україні покладено край: «Я хочу, щоб Президент України, вилітаючи до США, поставив крапку в цій справі і дав громадськості сигнал, месидж, який скаже цивілізованому суспільству, що це вже не «Кучманістан», а незалежна країна з Конституцією та законом». Інна Богословська своєю чергою закликала гаранта Конституції звернути увагу на те, що власникам «Інтерпайпу» гроші за НЗФ так і не заплатили, що може розцінюватися всім світом як звичайна експропріація.

 

Наталiя ГУЗЕНКО

Газета “День”, №166, середа, 14 вересня 2005