Корупційний скандал зростає. Інна Богословська заявляє про погрози на свою адресу

08.09.2005

Лідер громадської організації «Віче України» Інна Богословська, яка займає протиурядову позицію у скандалі довкола Нікопольського заводу феросплавів, заявила, що незабаром вона представить свідчення чиновників нижчої ланки про незаконні доручення, які до них «надходили зверху». Вона підкреслила, що в осіб, які відстоюють права власників НЗФ і трудового колективу, «немає інших ворогів», тому в разі яких-небудь випадків «розумійте, звідки це». Відповідаючи на запитання, чи надходили на її адресу погрози, вона сказала: «Так, є».

На думку Богословської, взаємні обвинувачення екс- держсекретаря Олександра Зінченка та голови Ради національної безпеки й оборони Петра Порошенка і скандал, що здійнявся довкола цього, є нічим іншим, як прагненням прем’єра Юлії Тимошенко відвести від себе аналогічні обвинувачення в корупції.

А мотивів для цього, за словами Богословської, більш аніж достатньо. Зокрема, вона продемонструвала копію письмової вказівки прем’єр-міністра, в якій кільком міністрам доручалося забезпечити участь держави у зборах акціонерів в Орджонікідзе, які проводилися групою «Приват». Вона відзначила, що вказівка не є урядовим документом, а тому не може бути оскарженою в суді.

Окрім того, за словами лідера «Віча України», міністру юстиції Роману Зваричу доручено забезпечити примусове виконання рішення Вищого господарського суду. Проте підкреслила вона, виконавча служба в період із 30 серпня до 2 вересня намагалася привести у виконання рішення Ленінського районного суду Полтави. Причому, незважаючи на те, що збори акціонерів в Орджонікідзе закінчилися о 20 годині, цього ж дня було отримано ухвалу суду в Полтаві та постанову про примусове виконання його в Дніпропетровську.

За словами Богословської, явним доказом корупції слугує той факт, що наступного після штурму дня суддя Ленінського суду Редько відмінив своє рішення. Зараз «Віче України» вимагає від Генеральної прокуратури завести кримінальні справи за фактами корупційних дій чиновників у ситуації довкола Нікопольського заводу феросплавів, наведених у депутатських запитах. Їх на ім’я генпрокурора 6 вересня направили депутати Лариса Полякова (відносно порушення суддею Ленінського суду Полтави присяги при винесенні рішень по НЗФ, а також про необхідність перевірки дій чиновників, які виконували рішення зборів акціонерів в Орджонікідзе, визнаного незаконним), Л. Полякова та Ярослав Сухий (відносно неправомірних дій заступника міністра промполітики в конфлікті довкола НЗФ; про необхідність проведення перевірки незаконних дій посадовими особами Департаменту державної виконавчої служби та Дніпропетровського обласного управління юстиції відносно виконання ними незаконних рішень загальних зборів НЗФ, від 30.08.05 м. в м. Орджонікідзе), Юлія Чеботарьова (про необхідність перевірки виконання законів суддями Київського апеляційного господарського та Вищого господарського судів про визнання незаконної приватизації НЗФ).

«У зв’язку з корупційним скандалом в уряді, зрадою принципів Президента Ющенка та його передвиборчої програми ми вимагаємо: термінового розгляду Генеральною прокуратурою депутатських запитів і порушення кримінальних справ за приведеними фактами, створення Президентом Віктором Ющенком спеціальної комісії для розслідування приведених фактів корупції та лобіювання вищими посадовими особами інтересів приватних структур», — заявила Інна Богословська, відзначивши, що зараз уряд відкрито підставляє Президента, не підкоряючись його рішенню про те, що ситуація довкола НЗФ повинна бути вирішеною лише згідно з законом.

Корумпованість уряду Богословська бачить не тільки в ситуації з НЗФ. На її думку, такий галас довкола нього було піднято для того, щоб відвернути увагу від зборів акціонерів Криворізького ГЗКа, які відбудуться в той же день (9 вересня). На цьому засіданні буде прийняте рішення про закриття емісії акцій, яка «призведе до розмивання державного пакету акцій підприємства».

Говорячи про перспективу розгляду справи по НЗФ в Європейському суді, Богословська заявила, що на її думку в держави немає шансів його виграти, оскільки, підкреслила вона, прем’єр дала доручення повернути завод «майже у прямому ефірі». «Я даю гарантію на виграш справи в Європейському суді по НЗФ», — заявила І. Богословська. Проте чи дійде справа до нього, покаже завтра.

 

Наталія ГУЗЕНКО

Газета “День” №162, четвер, 8 вересня 2005