Iнна БОГОСЛОВСЬКА: «Ми ризикуємо отримати авторитарний режим…»

06.09.2005

«Сьогодні в Україні — криза влади. Вона є наслідком того, що українська влада не має ні стратегічного, ні навіть тактичного плану розвитку країни». Так учора в Українському домі розпочала свою прес-конференцію відомий юрист, громадський діяч, президент громадського фонду «Віче України» та один із ініціаторів поки що єдиного запропонованого суспільству «Плану розвитку країни» Інна Богословська. На її думку, сьогоднішні проблеми з найболючішим для багатьох питанням — так званою реприватизацією — пов’язані, по-перше, з відсутністю державної стратегії та тактики розвитку країни; по-друге, з несумісністю в гілках влади тих представників політичних кіл, які сповідують різну ідеологію; по-третє, з тим, що революцію так і не закінчено, і питання вирішуються революційними методами, а не за законом.

Як приклад Інна Богословська привела Нікопольський феросплавний завод, у акціях якого брала активну участь. За її словами, скандал почався з листа, підписаного прем’єр- міністром України Юлією Тимошенко. «Однак це не було ні розпорядження, ні постанова, це був «бігунок» до службової записки радника прем’єр-міністра України Добряка, який не є нормативним документом і який навіть не можна оскаржити в суді», — пояснює пані Богословська. Більше того, за її словами, рішення суду, за яким здійснювалося «силове захоплення» заводу, було прийняте Ленінським районним судом міста Полтави. Пані Богословська наполягатиме на порушенні кримінальних справ у цій ситуації і вважає, що Президент повинен втрутитися в події як навколо конкретного заводу, так і в дії прем’єра. За словами Богословської, сьогодні в Україні завдяки діям Юлії Тимошенко розпочинається постреволюція: «Одним із перших її негативних кроків при владі було те, що вона ліквідувала інститут урядових комітетів і перевела управління Кабміном із інституціонального в ручний».

Також пані Богословська повідомила, що вже прийняте остаточне рішення — йти в політику. Довгостроковою програмою партії, звичайно ж, буде «План розвитку країни». Орієнтуватися новостворена партія буде на ті тридцять тисяч чоловік, які вже пройшли з «Вічем України» через круглі столи, конференції та форуми, а також на середній клас, який досі так і не має своєї політичної сили. «Адже якщо в парламенті 2006 року не буде представлено середній клас як одну з основних демократичних інституцій у будь-якому суспільстві, ми справді матимемо авторитарний режим», — вважає Богословська.

 

Юлія КАЦУН

№160, вівторок, 6 вересня 2005