План розвитку країни – це надія?

20.03.2005

Цими днями в приміщенні Вінницького прес-клубу представники Всеукраїнського громадського об’єднання «Віче України» Інна Богословська та Інна Новак провели прес-конференцію для місцевих засобів масової інформації, щоб презентувати та обговорити новий проект – «План розвитку держави», робота над яким тривала протягом двох років, тобто з дня заснування  громадського руху «Віче України».

За словами Інни Богословської, нині громадський рух «Віче України» має дві структури: юридичну та благодійний фонд, заснований українцями, різними за професіями та вподобаннями, які своєю працею та внесками допомагають українському суспільству. Саме вони в лютому 2003 року зібралися в Харкові, де в ході робочого засідання визріла ідея створення плану розвитку держави.

За два роки представники «Віче» об’їздили всі регіони України (без преси та телебачення), щоб поспілкуватися з різними соціальними групами людей, від студента до олігарха, та визначити за допомогою їхніх думок, тез, висловлювань план розвитку держави. Під час спілкування з народом представники організації намагалися встановити три пункти: по-перше, де ми живемо і чого ми хочемо, по-друге, чи можемо ми розраховувати на членство в Євросоюзі і , по-третє, які головні «важелі машини», на якій ми будемо рухатись на захід.

З лютого цього року члени організації розпочали загальноукраїнське обговорення плану розвитку країни, його мети (держава миру та соціальної гармонії), стратегії (національна ідея: «Україна – це я!») та тактики (освіта – абсолютний державний бюджетний пріоритет, нова філософія бізнесу, соціальна політика і перехід від тоталітарної структури держави до демократичної), відвідавши Полтаву, Херсон, Миколаїв, Івано-Франківськ, Львів, Одесу, Запоріжжя та інші міста, де провели зустрічі зі студентами, бізнесменами, громадськими лідерами та внесли погоджені корективи, бо хочуть зробити цей план основою для спільних дій на багато років.

– За волею Бога результат нашої роботи дозрів саме до того моменту, коли українське  суспільство під час Помаранчевої революції заявило на весь світ про готовність будувати принципово нову Україну, – зазначає Інна Богословська. – Це перший в історії України проект загальнонаціонального значення, який пропонує громадянам цілісну картину майбутнього країни і розроблений не політичними силами, а громадським рухом, представниками всіх соціальних груп і основних професій України. Його положення обговорювалися з фахівцями у сфері глобальної політики та економіки. Це результат наших страждань і надій, нашого життєвого досвіду та знань.

            Довідка: Інна Богословська – відомий юрист, політик і громадський діяч. У Верховній Раді була першим заступником голови бюджетного комітету, працювала над Бюджетним, Карним та Цивільним кодексами. Її публічна відставка з посади керівника Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва в січні 2004 року стала протестом проти економічної політики Кабміну і новим етапом у роботі зі створення громадського суспільства.

Протягом своїх подорожей Україною представники цієї організації намагалися «зшити» різні регіони держави (мається на увазі об’єднати схід і захід, північ, центр, південь) завдяки схемі-матриці плану розвитку країни, основна родзинка якої полягає в тому, що коли забрати хоча б один з компонентів зовнішнього чи внутрішнього кіл, то розпадеться вся система. Тобто, якщо зі схеми-матриці забрати національну ідею, то зникне національна безпека, просвітництво та решта, бо все це, як ланцюжок, скріплене. Так само, якщо забрати Дніпропетровськ чи Львів, то розпадеться вся Україна, бо ми – цілісна держава.

На запитання про членство пані Богословської в політичній партії «Озиме покоління» та про участь у майбутніх парламентських виборах Інна Германівна відповіла, що нині підтримує тісний зв’язок з членами партії (деякі з них є представниками «Віче») та мимохідь зазначила, що громадський рух «Віче» на майбутніх виборах може стати міцним підґрунтям будь-якої політичної партії, яка захищатиме інтереси українського суспільства.

Після прес-конференції представники «Віче» поспішили на зустріч зі студентами фінансово-економічного університету та міжрегіональної академії управління персоналом. А ввечері в концертній залі «Плеяда» представники цієї організації зустрілися з вінничанами, щоб обговорити план розвитку держави.

У червні цього року в Києві буде скликане Всеукраїнське «Віче» на якому представлять доопрацьований після всеукраїнського обговорення  план розвитку держави, який нині вже складає 250 сторінок. Про те, чи вдасться представникам «Віче» втілити задумане в життя, дізнаємось влітку, а поки залишається лише надіятись, що це не чергова політична авантюра.

 

Олеся Шуткевич

Вінницька газета Панорама, 15.03.2005 р.