«Віче України» починає всеукраїнське обговорення Плану Розвитку Країни

21.02.2005

21 лютого в інформаційному агентстві УНІАН відбулася прес-конференція, присвячена початку всеукраїнського обговорення Плану Розвитку Країни, розробленого громадським рухом «Віче України». Протягом двох місяців організатори руху Інна Богословська,  Ігор Дідковський, Олександр Чалий проведуть зустрічі з жителями  двох десятків міст зі всіх регіонів України, на яких обговорять із громадянами країни пропоновану рухом стратегію розвитку держави. Перші дискусії вже пройшли в Полтаві, Херсоні та Миколаєві. У них брали участь підприємці, вчені та фахівці в різних галузях, студенти, громадські діячі.

Завдання всенародного обговорення – вперше після здобуття незалежності Україною запропонувати громадянам цілісну картину майбутнього України та обговорити стратегію, тактику та інструменти, необхідні для досягнення поставленої мети. Рішення про всеукраїнське обговорення Плану Розвитку Країни було прийнято на Всеукраїнському Віче, що відбулося 17 грудня 2004 року в Києві, де вперше цей документ був представлений учасникам з усієї України.

План Розвитку Країни – перший у новітній історії України проект загальнонаціонального значення, розроблений не політичними силами, а громадським рухом. Протягом 2-х років над документом працювали представники всіх соціальних груп та основних професій України, його положення обговорювалися з іноземними фахівцями в сфері глобальної політики та економіки. Основне завдання громадського руху «Віче України» – знайти стратегічні рішення, засновані на внутрішніх ресурсах та потенціалі України.

Як показують перші зустрічі, пропонований проект знаходить відгук і підтримку у громадян, що прийняли участь в обговоренні Плану Розвитку Країни. За словами Інни Богословської, у ході круглих столів та дискусій стає очевидною загальна стурбованість суспільства відсутністю стратегії розвитку держави. «Нова влада поки що демонструє «перероблення» минулого, у той час, коли натхнене революцією суспільство, готове включитися у створення майбутнього України», – вважає вона.   

На цьому тижні обговорення відбудеться в Івано-Франківську, Львові та Одесі. У червні 2005 року в Києві буде скликане Всеукраїнське Віче, на якому буде представлений План Розвитку Країни, дороблений у результаті всеукраїнського обговорення.

Додаткову інформацію про План Розвитку Країни, географію та графік обговорення можна отримати на www.viche.org.ua