«Віче України» пропонує новий шлях розвитку держави

31.01.2005

17 грудня 2004 року в Києві з ініціативи Всеукраїнської громадської організації «Віче України» відбулося всеукраїнське віче, на якому був представлений план розвитку країни. Це перший суспільно-політичний проект майбутнього розвитку України, ініційований суспільством. План розвитку країни – це праця політиків та економістів, філософів та бізнесменів, фінансистів та викладачів, лікарів та вчених, священиків та політологів, письменників та депутатів всіх рівнів, молоді та пенсіонерів. Це праця всіх людей доброї волі, які працювали над цим проектом протягом двох років. Стратегію розвитку України, бачення її місця на світовій арені представили голова громадського руху «Віче України» Інна Богословська, голова Громадської ради з питань зовнішньої політики та безпеки Олександр Чалий і організатор унікального Ходу примирення Ігор Дідковський.

План розвитку країни пропонує конкретну стратегію дій, що перетворить Україну в державу миру та соціальної гармонії. На думку розробників плану, стратегічними напрямками повинні стати: у геополітиці – активний нейтралітет, у геоекономіці – національний економічний егоїзм, в ідеології – виховання національного духу кожного громадянина.

Три кити, на яких базується розквіт України:

  • нова філософія бізнесу: основною метою, крім одержання прибутку, повинні стати конкурентноздатність та моральність. Бізнес – основний фактор прогресу;
  • освіта як головний бюджетний пріоритет на найближчі 10 років;
  • громадянське суспільство та держава, які розвиваються на базі демократичних європейських цінностей.

Країні потрібні реформи, без них рух вперед неможливий. Адміністративно-територіальна та судова реформи, вихід економіки з тіні – все це запорука майбутнього процвітання України. Стратегія держави повинна бути спрямована на людину, а тому необхідно піклуватися про її здоров’я, як фізичне, так і духовне. Необхідно виховувати гордість українця за свою країну.

Для обговорення плану розвитку країни на віче в Києві зібралося 850 представників різних сфер діяльності із всіх регіонів України. Це надає право говорити про новий для нашої держави формат загальнонаціонального громадянського обговорення майбутнього держави. Зараз наступив момент, коли суспільство готове усвідомити себе та образ майбутнього своєї країни. У цьому й полягає основа для реальної суспільно-політичної демократизації України.

На цьому віче ухвалено рішення провести всеукраїнське громадянське обговорення плану розвитку країни у всіх регіонах, громадських групах та професійних середовищах, і навесні 2005 року зібратися на чергове віче, щоб представити результати обговорення.

 

“Мир денег”, 12 (56) грудень 2004