ІННА БОГОСЛОВСЬКА: «Наша мета – держава миру та соціальної гармонії»

24.12.2004

Минулої п’ятниці представники всіх регіонів України з’їхалися до Києва на Всеукраїнське віче, щоб обговорити майбутнє своєї Батьківщини. План розвитку країни презентував Всеукраїнський громадський рух «Віче України». Це плід дворічної праці політиків, економістів, бізнесменів, фінансистів та багатьох інших людей, яких об’єднало прагнення створити затишну для громадян і шановану в світі країну.

«Наша мета –  держава миру та соціальної гармонії», – сказала під час презентації Плану голова громадського об’єднання «Віче України» Інна Богословська. Це повинна бути країна, в якій створено рівні можливості для досягнення матеріальної та духовної гармонії для кожного громадянина, моральною основою суспільства є „філософія серця”. У Плані розвитку визначено, яким чином досягти цієї мети. Зокрема, окреслено роль України в геополітиці і геоекономіці, визначені  ресурси для здійснення стратегічних завдань. Причому, понад сто сторінок Плану – не просто декларація певних ідей, але й конкретні пропозиції щодо державних програм розвитку бізнесу, соціальної політики, просвітництва. Зрештою, Україна має перетворитися на державу, яка не втручатиметься у приватне життя своїх громадян, а допомагатиме, захищатиме, обслуговуватиме українців.

Для того, щоб здійснити все задумане, потрібні певні інструменти. Ними мають стати адміністративно-територіальна реформа, судова реформа, легалізація економіки, заходи щодо зміцнення національної безпеки й здоров’я нації, модернізація середовища існування.

І усе це має триматися на стрижні ідеї: «Україна – це я!» «Коли кожен почне із себе, коли 48 мільйонів громадян скажуть: «Україна – це я!», нас визнає весь світ», – упевнена Інна Богословська. Таким чином кожен відповідає за майбутнє держави й творить її там, де живе.

Автори цієї концепції розвитку країни закликають усіх українців приєднатися до її обговорення, запропонувати свої ідеї. «Прийшов час об’єднувати зусилля нових людей, які досягли певного етапу зрілості та готові брати участь у формуванні в Україні та в усьому світі нової філософії, правил та стилю розвитку. Цей час прийшов об’єктивно», – зазначено на сторінках Плану. І такими об’єднаними зусиллями українці зрештою створять ту Україну, про яку так довго мріяли…

 

Ганна Козельська,

«Вечірня Полтава»