На всеукраїнському віче в Києві був представлений План Розвитку України

18.12.2004

Київ. 17 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Всеукраїнська громадська організація “Віче України” представила перший проект розвитку країни, ініційований не державними, а громадськими діячами. Документ описує стратегію дій по формуванню України як держави миру та соціальної гармонії.

Як заявила, виступаючи на віче в п’ятницю в Києві, екс-голова Держкомітету по регулярній політиці, лідер організації “Віче України” та Конституційно-демократичної партії Інна Богословська, “нація не може жити без національної ідеї, саме це відрізняє її від народу, об’єднаного лише територією”.

За словами І.Богословської, національну ідею потрібно формувати саме зараз, коли під час “помаранчевої революції” почався процес “народження нації”.

Відповідно до представленого плану розвитку України, стратегічними напрямками розвитку повинні стати: у геополітиці – активний нейтралітет, під яким І.Богословська розуміє одержання країною позаблокового статусу та прийняття ролі незалежного миротворця; у геоекономіці – “національний економічний егоїзм”, тобто декларування економічних інтересів України всьому світові; у національній ідеології – самоідентифікація українців зі своєю країною.

“Коли кожний з 48 млн. українців скаже: “Україна – це я!”, увесь світ нас визнає”, – вважає І.Богословська.

Трьома основними “джерелами сили” для розвитку країни І.Богословська в представленому нею плані називає: нову філософію бізнесу, поступальну соціальну політику, приділення особливої уваги освіті та культурі, а також розвиток на базі демократичних європейських цінностей громадського цивільного суспільства та держави.

Інструментами для досягнення мети, на думку авторів плану розвитку, повинні стати адміністративно-територіальна та судова реформи, легалізація економіки та формування нової політики зовнішньої та суспільної безпеки, здоров’я нації і середовища перебування людини.

Організатори “Віче України” пропонують провести обговорення Плану у всіх регіонах країни, зі всіма верствами населення, а потім підвести підсумки обговорення навесні 2005 року.

У роботі віче беруть участь більше 800 чоловік із всіх регіонів України, присутні представники всіх великих релігійних конфесій України. Захід протриває до вечора п’ятниці.

 

Інформаційне агентство “Інтерфакс-Україна”