В Україні з’явилися сили, готові запропонувати країні шлях розвитку

20.12.2004

17 грудня Всеукраїнська громадська організація «Віче України» провела в Києві захід з неординарною назвою «Всеукраїнське Віче», на якому представила не менш неординарний документ, названий, ні більше ні менше, «Планом Розвитку Країни».

Як стверджує голова громадського об’єднання «Віче України» (вона ж – президент консалтингової групи «Пруденс» та віце-президент Спілки Юристів України) Інна БОГОСЛОВСЬКА, це перший в Україні суспільно-політичний проект, ініційований не владою, а суспільством.

План вражає – взяти хоч коло питань, запропонованих до обговорення, хоч свіжі пропозиції для нашого суспільства.

Опосередкованим тому підтвердженням є сам форум, на який зібралися (помітимо, майже на цілий день у п’ятницю, так ще й у не найпростішій «політекономічній» ситуації) близько 1 тис. учасників із всіх регіонів України. І серед цих учасників – чимало людей досить відомих, щоб їх можна було перераховувати без вказівки посад і звань: Сергій Грищенко, Віктор Пінчук, Віталій Гайдук, Вадим Гуржос і т.д.

Незважаючи на деякий наліт утопічності (у філософській частині концепції) а-ля «місто Сонця», у Плані сформульовані цілком конкретні стратегічні цілі: у геополітиці – активний нейтралітет, в економіці – національний економічний егоїзм (тобто необхідність формування всепроникаючої економіки при прагматичному захисті власного ринку), в ідеології – визначення українців як жителів країни з місією «світового примирителя».

Минулий форум представляється не спробою вирішити все відразу, а запрошенням до розмови – довгої та складної – про «переробку країни» із проведенням адміністративно-територіальної та судової реформ, формуванням нової політики та середовища перебування людини.

Успіх процесу багато в чому залежить від готовності влади піти на такий діалог із суспільством.

 

Сергій Ковальов

БІЗНЕС №51 (622), 20 ГРУДНЯ 2004 року