«Віче України» вимагає нових виборів, а також нового президента та плану розвитку країни

02.12.2004

Вчора нова громадська ініціатива «Віче України» обнародувала «Заклик до національного примирення». У документі розглядаються шляхи виходу з кризи, об’єднання української нації та створення плану розвитку країни, що спрямований на закріплення перемог демократії та посилення країни. Це, на думку «Віче України», можливо здійснити за умови скасування результатів виборів, відмови від старих методів управління, створення уряду народної довіри, збалансованого за регіональними та політичними векторами, відродження духовної гармонії, реалізації нейтральної зовнішньої політики на основі європейського вибору. Нові вибори президента повинні пройти в атмосфері суспільного примирення та взаємоповаги громадян.

У заклику пропонується конкретний механізм проведення чесних демократичних виборів президента України, що, зокрема, містить у собі створення реєстру виборців, суворого законодавчого регулювання видачі та погашення відкріпних талонів, забезпечення рівності доступу до ЗМІ, а також неможливості використання службового становища державними чиновниками з метою власних виборчих кампаній.

Нинішня ситуація, на думку «Віче України», може розв’язатися тільки на основі проектування майбутнього шляхом створення плану розвитку країни. Він повинен містити в собі стратегічний погляд на адміністративно-територіальний устрій України, систему управління державою, пріоритети розвитку суспільства, геополітики, економіки, освіти та культури. План розвитку країни повинен стати об’єднуючим початком для українського народу та обов’язковою програмою дій для обраної влади.

Заклик підписали відомий юрист, політик і суспільний діяч Інна Богословська, відомий дипломат і євроінтегратор, професор міжнародного права, суспільний діяч Олександр Чалий і філософ, підприємець, меценат Ігор Дідковський.

Нова суспільна ініціатива запрошує однодумців та прихильників приєднуватися до заклику та прийняти участь у «Віче України», на якому буде розглядатися та обговорюватися план розвитку країни. Віче пройде в Києві 17 грудня 2004 року.

 

«Комсомольськая правда» № 228, 2 грудня 2004р.