Богословська просить про відстрочку

01.12.2003

Державний комітет з підприємництва і регуляторної політики України пропонує перенести введення сертифікатів про відповідність продукції з голографічним захистом з 1 грудня ц.р. на березень і квітень 2004 року в залежності від виду товарів. Про це повідомила голова комітету Інна Богословська на прес-конференції у вівторок.

За її словами, уряд України завтра на своєму засіданні розгляне відповідний проект постанови.

Богословська також відзначила, що Комітет пропонує ввести голограми на сертифікати продовольчих товарів і сировини з березня, а на інші види – із квітня наступного року.

За її словами, ні підприємці, ні Державний комітет технічного регулювання і споживчої політики сьогодні не готові до введення таких сертифікатів. “Цю вимогу (сертифікати з голограмою) не було перераховано ні з погляду витрат бізнес-середовища, ні з погляду Держстандарту”, – сказала вона. Глава Держпідприємництва повідомила, що Комітет також ініціює скорочення вартості сертифіката з голограмою і переліку товарів, що підлягають обов’язковій сертифікації. За її даними, голограма коштує 3,80 грн при собівартості 86 коп. Богословська додала, що акцизна марка коштує 1 грн.

За словами голови комітету, сьогодні обов’язковій сертифікації з голограмою підлягають близько 260 товарів.

“Деякі позиції не витримують ніякої критики”, – відзначила вона. Кабінет Міністрів України 15 жовтня 2003 року вніс зміни в “Порядок заняття торговельною діяльністю і правил торговельного обслуговування населення”, що передбачають, що з 1 грудня п.р. всі сертифікати про відповідність якості товарів повинні бути захищені голографічними знаками.

Газета “Деловая неделя”.