Інна Богословська повертається

26.05.2003

Інна Богословська, що представляє харківську бізнес-політичну еліту, повертається на загальноукраїнську політичну арену. Сівши в крісло глави Держкомітету по регуляторній політиці, учасник команди що програла вибори-2002 „Команди озимого покоління” вийшла на рівень, від якого вона зможе відштовхуватися задля подальшого розвитку своєї кар’єри. Пані Богословська заявляє про намір зосередитись на економіці, але при цьому робить кроки, що свідчать про серйозність її політичних амбіцій.

Через рік після програшу в парламентській виборчій кампанії 2002 року Інна Богословська повертається у велику політику. Президент України призначив її головою Державного комітету України з питань регуляторної політики і підприємництва. На цій посаді Богословська змінила Олександру Кужель, відправлену у відставку 26 квітня.

Незадовго до призначення Богословської один з українських сайтів висунув версію, що її просуванню міг якимсь чином допомогти міністр економіки Валерій Хорошковський. Слід нагадати, що на парламентських виборах Хорошковский і Богословська входили в першу п’ятірку „Команди озимого покоління”. Після хворобливої невдачі 31 березня дороги “озимих” на час розійшлися. Джерела “Контексту” відзначають, що Хорошковский непричетний до нинішнього просування Богословської. Утім, за деякою інформацією, ділові відносини між ними збереглися.

На думку спостерігачів, за поверненням Богословської може стояти один з лідерів дніпропетровської ФПГ Віктор Пінчук. Нагадаємо, у Верховній Раді минулого скликання Богословська входила у фракцію “Трудової України”, фактичним №1 якої був Пінчук. Під час виборчої кампанії 2002 року ЗМІ писали, що Пінчук мав відношення до фінансування “Команди озимого покоління”. Однак, як відзначили “Контекстові” інформовані джерела, прямого зв’язку між призначенням Богословської і впливом Пінчука немає.

Нарешті, ряд експертів схильний вважати, що в призначенні Богословської зацікавлений особисто глава держави. Однак причини цього гіпотетичного інтересу поки невідомі.

Слід зазначити, що посада глави Держкомітету по регуляторній політиці не настільки вагома, як крісло міністра, але для Богословської це є зручною площадкою для обкатування нею ідей, що були висунуті під час виборів-2002 щодо захисту малого і середнього бізнесу на практиці. Утім, навряд чи новий керівник Комітету планує замикатися винятково на регуляторній політиці і проблемах бізнесу.

В одному з недавніх інтерв’ю вона заявила намір створити нове міжрегіональне об’єднання. Це заява – не просто слова. 25 квітня в Харкові відбулася конференція “Віче України”, ініційована й організована Богословською. На думку спостерігачів, намір Богословської об’єднати інтелектуальні ресурси для розробки концепції розвитку української держави свідчить про рівень її політичних амбіцій, що поширюються набагато далі кабінету глави Держкомітету по підприємництву…