“Віче” пропонує “План Розвитку Країни”. Він розрахований на 20 років.

20.11.2005

8 листопада у незалежному громадському пресс-центрі “Вибір житомирян-2006” лідер громадського об’єднання “Віче України” тa партії “Віче” Інна Богословська зі своїми соратниками Ігорем Дідковським та Михайлом Весельським репрезентувала журналістам регіональних мас-медіа книгу “План розвитку країни”.

Репрезентуючи книжку, Інна Богословська зазначила, що поки це єдинйй в Україні цілісний стратегічний документ, у якому викладено бачення розвитку України на наступні 20 років. За словами авторів, до створення цієї книжки причетні 30 тисяч українців, у тому числі багато житомирян.

Ідеї, покладені в основу книги, народжувалися в дискусіях, в яких брали участь абсолютно різні люди з усіх регіонів України, сфер діяльності і верств населення. Саме вони стали авторами Плану розвитку країни, бо висловлювали слушні думки і пропозиції.
За визначенням I.Богословської основні ідеї Плану розвитку країни полягають ось у чому.

“Україна – це я!”. Саме на цій національній ідеї грунтується майбутній розвиток країни. Автори вважають, що єдиним об’єднуючим фактором для всіх українців є індивідуалізм кожного. Бо тільки через власне “я”, через усвідомлення України як частинки свого “Я”, а себе самого – як частинки України народжується найсильніша національна ідея, яка може об’єднати всіх українців. Для цього треба тільки сповнитися Україною, пропустити її крізь своє “Я”.

У зовнішній політиці автори Плану пропонують набути статус активної нейтральної держави і відмовитись від постійного почуття роздоріжжя й невизначеності: чи ми з Росією, чи намагаємось вступити в Євросоюз. Активний нейтралітет, на думку авторів Плану, найбільше відповідає потребам швидкого і гармонійного розвитку України. Вибір зовнішньополітичного статусу України має відповідати корінним інтересам усіх громадян. Нова зовнішня політика має об’єднувати, а не роз’єднувати суспільство. Проголошуючи позаблоковий і нейтральний статус, Україна займе позицію, яку реально очікують і визнають усі головні гравці світової політики. За такого вибору Україна не буде прикордонною територією. Наша “хата” перемішується з краю в центр. Так ми почнемо становлення України як геополітичного центру Євразійського континенту, як країни синтезу культури, філософії і світогляду західної та східної цивілізацій, як країни миру та соціальної гармонії.

В економіці, згідно з Планом, Україна має стати національним егоїстом – розвиватись як країна-виробник, а не як країна-споживач товарів. В оточенні сусідів, які страждають через високі податки, ми мусимо сміливо створити систему оподаткування, яка зробить Україну “м’яким офшором Східної Європи”. Ми маємо максимально використати переваги нейтральної країни, що перебуває між різними митними союзами. За цим викладеним у книжці планом, вважають автори, Україна буде жити двадцять років.

Для реалізації ідей, викладених у “Плані розвитку країни”, з лав громадської організації “Віче України” буде делеговано групу активістів у політику. Партія “Віче” візьме участь у передвиборчій кампанії як самостійна сила, що представляє інтереси середнього класу.
Iгор Дідковський, до речі, наш земляк (народився і виріс у с.Недашки Малинського району) вважає політичні партії спекулятивним інструментом, з допомогою якого певні особи чи групи людей прагнуть досягти своїх інтересів. Всі вони добиваються влади під гаслом “слуг народу”. “Коли ж люди потрапляють у парламент, то лобіюють бізнесові інтереси, займаються розподілом бюджету. А ми створили партію нового типу, яка прагне згуртувати українську еліту на перевихонання суспільства, прищепити його члeнам розуміння своєї значимості. Кожна свідома людина буде підписувати договір з нашою партією”, – сказав l.Дідковський.

“У нас зібрана не просто маса людей, а частина інтелекту нації, яка знає що і як робити”, – додав Михайло Веселовський.
Чи не повторить “Віче” долі “Озимого покоління”, яке також хвалилося новими ідеями? – запитали журналісти.
“Переконана, що не повторить. Озиме покоління було створене під вибори, а “Віче” працює на перспективу. Не випадково взяли таку назву своїй’ партії. “Віче” – це постійна народна рада. За такою формою працюємо з людьми,” – відповіла Інна Богословська.
“Ми також ідемо на вибори. Але для досягнення цієї мети не використовуємо ні російські, ні американські політтехнології. На зустрічах з громадськістю, які провели майже у всіх містах, нас сприймали з розумінням. Спочатку розраховували набрати 4 відсотки голосів, а тепер бачимо, що можемо вийти і на 7 -відсотковий рівень”. – доповнив l.Дідковський.

Журналісти поцікавилися як лідери “Віче” ставляться до політичного оточення і почули таку відповідь Інни Богословської: “Нинішнє політичне оточення нагадує колоду замусолених карт, якою незручно фати. Якщо бажаємо задоволення, то маємо її замінити”. Було ще й таке запитання: “Де партія “Віче” бере гроші на своє утримання, на проведення усіляких заходів? “Не беремо грошей ні в держави, ні в Сороса. Заробляємо їх власними силами”, – відповіли лідери “Віче”.

 

І. Гоцалюк

Газета “Інтерес”, 16.11.2005