1 грудня 2004 р. Нова Громадська Ініціатива «Віче України» оприлюднила «Заклик до національного примирення». У документі йдеться про шляхи виходу з кризи, об’єднання української нації і створення Плану Розвитку Країни, націленого на закріплення перемог демократії і посилення країни. Це, на думку «Віче України», можливо здійснити за умови скасування результатів виборів, відмови від старих методів управління країною, створення уряду народної довіри збалансованого за регіональним та політичним векторам, відродження громадянського миру і духовної гармонії, реалізації нейтральної зовнішньої політики на основі європейського вибору. Нові вибори президента повинні пройти в атмосфері суспільного примирення та взаємоповаги громадян.
У «Заклику» пропонується конкретний механізм проведення чесних демократичних виборів президента України, який зокрема включає в себе створення реєстру виборців, жорсткого законодавчого регулювання видачі та погашення відкріпних талонів, забезпечення рівності доступу до ЗМІ, а також неможливості використання службового становища державними службовцями в цілях власних виборчих кампаній.
Теперішня ситуація, на думку «Віче України», може розв’язатися тільки на основі проектування майбутнього шляхом створення Плану Розвитку Країни. Він повинен містити стратегічний погляд на адміністративно – територіальний устрій України, систему управління державою, пріоритети в розвитку суспільства, геополітики, економіки, освіти і культури. План Розвитку Країни повинен стати об’єднуючим початком для українського народу і обов’язковою програмою дій для обраної влади.
Ініціатори «Заклику» представляють різні регіони країни і сфери діяльності, але єдині у своїй громадянській позиції. Інна Богословська народилася у місті Харкові (Схід України), відомий юрист, політик і суспільний діяч. Її гучна відставка з посади голови державного комітету з регуляторної політики та підприємництва стала протестом проти економічної політики Кабінету Міністрів і новим етапом у роботі зі створення громадянського суспільства. Олександр Чалий народився у м. Вінниця (Центр України), відомий дипломат і послідовний прихильник європейського вибору України, суспільний діяч. Чиста репутація професіонала, високий рівень довіри міжнародної громадськості, а також принципова переконаність в «неможливості двох інтеграцій» одночасно в ЄС, і в ЄЕП, стали причинами його добровільного уходу з посади першого заступника міністра закордонних справ. Ігор Дідковський народився у місті Судова Вишня (Захід України), філософ, підприємець, меценат. Ініційований і організований ним Хід Примирення, що пройшов через всю країну, показав безмежний потенціал України як унікального місця у світі, де протягом тисячоліть примирялися релігії, нації, культури. Оприлюднений заклик – це не тільки прояв громадянської позиції, але прийняття на себе відповідальності за організацію суспільного діалогу навколо Плану Розвитку Країни.
Нова Громадська ініціатива закликає однодумців і прихильників приєднуватися до Заклику і взяти участь у Віче України, на якому буде представлений до обговорення План Розвитку Країни. Віче відбудеться у м. Києві 17 грудня 2004 року.
Інформація: www.viche.org.ua