Відкритий лист Генеральному прокурору України

18.02.2015

Шановний пане Шокін!

Звертаюсь до Вас з питання, яке має стратегічне значення не тільки для боротьби з організованою злочинністю, а для національної безпеки України.

Харків – це найбільший промисловий, науковий та транспортний центр України, єдине, крім Києва, місто-мільйонник. Розташований на кордоні з Росією і Донбасом, Харків має надзвичайно важливе стратегічне значення для національної безпеки. За таких умов неприпустимим є подальше знаходження на свободі вкрай небезпечного злочинця Генадія Кернеса.

_86Кримінальний авторитет під прізвиськом “Гепа”, крім створення тотальної кримінально-корупційної системи в Харкові, займає відверто антидержавницьку позицію. Ні для кого не є секретом, що саме Кернес був і є організатором системних антиукраїнських дій, починаючи з зеленки, вилитої на політичних опонентів, тітушек на Майданах в Києві і Харкові, побиття українських активістів, присвоєння звання “Почесний громадянин Харкова” двом росіянам, що відверто стали на бік агресії проти України… І закінчуючи співкеруванням “Оплотом”, який досі базується в Харкові, отримує гроші від бізнесу, а водночас фінансує сепаратистів і приймає надактивну роль в війні проти України.

Кернесом в Харкові створена організована злочинна група. Починаючи з очевидної підробки результатів виборів мера, Кернес створив в Харкові систему абсолютної корупції, зрощення правоохоронців з криміналітетом, розкрадання комунальних грошей через комунальні підприємства, залякування і терору.

Помісячну корупційну дань платять школи, вузи, медичні заклади, підприємства і підприємці… Від інвесторів, навіть всесвітньо відомих компаній, вимагаються баснословні хабарі. Наркотики заполонили Харків, а метадон, наркотичні суміші продаються всюди, навіть у кіосках прямо біля шкіл. Кернес, разом з організованою групою, до якої входять і росіяни, курує харківський наркотрафік.

Багато років ця інформація є загальновідомою. Всі знали ще і те, що саме під прикриттям Кернеса в Харкові було створено “лігво сім’ї” під прикриттям Курченко. З 2013 року куратором Харкова було призначено міністра Кліменко, який разом з Кернесом організував в місті найбільшу в Україні концентрацію “обнальних фірм”, через яки мільярдами проходили брудні гроші. За останній рік було показово вбито декілька осіб, яки мали безпосереднє відношення до цього виду діяльності. “Миють” гроші під контролем Кернеса до сьогодні. Багато років ця діяльність була безкарною. Справа честі для нового Генерального прокурора добитись покарання злодіїв.

Останнє інтерв’ю Кернеса, опубліковане в “Український правді” є викликом для всієї української державної та правоохоронної системи. Це інтерв’ю демонструє, що Кернес не визнає Росію агресором щодо України, що опосередковано підтверджує його причетність до антидержавницької діяльності. Інтерв’ю також підтверджує, що Кернес впевнений, що “порішає” свою справу в суді і залишиться безкарним. Треба враховувати той факт, що Кернес і його організована злочинна група ще з часів Портнова зрощені з суддями, міліціонерами та прокурорами не тільки Харкова, але і багатьох інших регіонів України. Завдяки цьому, йому багато разів вдавалось організовувати звільнення судами злодіїв (наприклад, Топаза), чи забезпечувати прийняття відверто протизаконних рішень (наприклад, щодо незаконності Закону про люстрацію). Знаходження Кернеса на свободі дає йому безмежні можливості впливати на слідство, залякувати чи, навіть, знищувати свідків, підкуповувати та залякувати судей.

Треба також враховувати, що Кернес має кримінальні зв’язки з працівниками міліції і отримує від них інформацію щодо слідчих дій. Як приклад, можна назвати недавні події в Харківській мерії, коли Кернес зібрав представників комунальних підприємств і попередив їх, щоб вони “попрацювали” з документами, бо завтра буде зроблено обшук і виїмку. Дійсно, наступного дня в мерії були “маски-шоу”, але вони вже не були несподіванкою для злодіїв.

Кримінально-процесуальний кодекс України за будь-якої з наведених обставин дає всі права обрати щодо Кернеса міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. І це треба робити терміново.

Шановний Генеральний прокурор! Дуже обнадійливо було почути Вашу заяву, що справа Кернеса буде направлена до суду. Мільйони українців з надією на справедливість і життя по-новому дивляться на Ваші дії. Кернес уособлює в собі весь набір злочинів, проти яких повстав народ на Майдані. Зло має бути покараним!

З повагою, голова ВГО “Віче України”, Інна Богословська