Інна Богословська виступає за впорядкування системи спрощеного оподатковування малого бізнесу

17.06.2003

В інтерв’ю журналістам у Харкові 15 червня Інна Германівна зазначила, що необхідно впорядкувати систему спрощеного оподатковування малого бізнесу – у цій сфері було допущено багато помилок, які тепер необхідно виправляти.

За словами І.Богословської, режим приватного підприємництва був задуманий в першу чергу для найбільш зайнятих осіб, “для людей, які власною працею заробляють гроші і ніяк не пов’язані з іншими суб’єктами підприємництва”, однак нині цей режим використовується у всіх сферах діяльності.

Сьогодні більшість людей, що діють на ринку, є не підприємцями, а найнятими робітниками. При цьому реальні власники бізнесу не забезпечують цим людям “мінімальних соціальних умов”.

Крім того, зазначила І.Богословська, інститут приватних підприємців у тому вигляді, в якому він існує сьогодні, є страшною руйнівною силою для бізнесу”. “Дійшло до того, що навіть великі підприємства переводять своїх провідних спеціалістів на режим приватного підприємництва. Якщо ми протримаємо таку систему ще кілька років, у нас великих платників податків узагалі не залишиться”, – підкреслила вона.

І.Богословська висловилася за максимально обережний підхід до реформування режиму спрощеної системи оподатковування і за збереження єдиного податку для юридичних осіб та фіксованих податків для самозайнятих суб’єктів підприємництва.