Влада визнає кадрові помилки – Інна Богословська

10.11.2005

«Влада починає визнавати й виправляти кадрові помилки», – заявила лідер партії «Віче» Інна Богословська, коментуючи рішення Віктора Ющенка звільнити губернаторів Луганської та Запорізької областей. «Одразу після «помаранчевої революції» Україна пережила хвилю масових призначень. При цьому кадри часто-густо підбиралися за принципом особистої відданості або ж «внеску у справу революції», – вважає Інна Богословська.

Вона переконана, що подібний принцип розстановки людей у регіонах призвів до значної суспільної напруги. «Нерідко люди, котрі не знають специфіки конкретної області, розстановки сил та інтересів у ній, які, зрештою, не мають належного управлінського досвіду, ухвалювали непрофесійні рішення. Природно, це призводило до зростання напруги, котра владі напередодні виборів зовсім ні до чого», – стверджує глава партії «Віче».

«Нині, коли постреволюційна ейфорія вже минула, владі стає очевидно, що багато хто з призначенців не відповідають своїм посадам. Тому я вважаю, що процес ротації кадрів триватиме, причому не тільки на регіональному рівні. Перед новими призначенцями буде поставлене завдання передусім «заспокоїти» громадськість в областях», – вважає експерт.

На думку Інни Богословської, регіонам нині потрібні не революціонери, а добрі менеджери, які здатні в умовах передвиборної кампанії гарантувати громадську згоду в довірених ним областях. «Говорити про якісь економічні прориви у короткий строк просто смішно. По-перше, у губернаторів немає для цього необхідних ресурсів, насамперед бюджетних. По-друге, великою є ймовірність того, що після парламентських виборів і формування коаліційного уряду губернаторів знову масово поміняють. Тому завдання-максимум, яке можна перед ними ставити, – недопущення соціальних потрясінь», – вважає Інна Богословська. За її оцінками, всього глава держави може змінити керівництво чотирьох-шести регіонів.

Разом із тим, впевнена лідер партії «Віче», важливо, щоб зміни не мали точкового, ситуативного характеру, а були підпорядковані єдиній концепції кадрової політики, озвученої владою. В противному разі за деякий час, можливо, доведеться знімати вже нових призначенців.

 

Прес-служба партії “Віче”

www.viche.org.ua