США покарали Україну за відсутність національного економічного егоїзму

04.11.2005

«Америка, по суті, не пустила Україну до СОТ», – заявила лідер партії «Віче» Інна Богословська, коментуючи підсумки візиту прем’єр-міністра Юрія Єханурова до Вашингтона. На її думку, відмова США надати Україні статус країни з ринковою  економікою та підписати двосторонній протокол про доступ на ринки товарів і послуг під час візиту Єханурова можна було прогнозувати. «Українська влада надто покладається на добре до неї ставлення на Заході. Будувати політику в розрахунку на добрі відносини не можна. Увесь світ сповідує філософію «національного егоїзму» – рішення приймаються виходячи виключно з національних інтересів. Україні також слід було б йти цим шляхом», – впевнена Інна Богословська. Вона також вважає, що небажання США «пускати» Україну до СОТ на Гонконгському саміті має й позитивні наслідки для нашої країни.

«Нещодавно Віктор Ющенко заявив, що дав доручення проаналізувати наслідки вступу України до СОТ для української економіки. Це означає, що раніше подібні аналізи на державному рівні взагалі не робилися. Але ж вступ до світового торгового клубу тягне за собою не тільки спрощення доступу українських виробників на зовнішні ринки, а й и цілком конкретні проблеми для багатьох галузей національної економіки. Тепер у нас буде час проаналізувати ці  проблеми і, можливо, зробити умови вступу більш прийнятними для національного бізнесу», – заявила лідер партії «Віче». На переконання пані Богословської, форсований вступ України до СОТ не відповідає національним інтересам. «Хто бачив ці умови? Чому влада – і колишня, і нинішня – не знайшла можливості провести системні консультації з бізнесом? Після таких консультацій могли бути вироблені конкретні інструкції для наших переговорників», – сказала Інна Богословська. Вона також закликає враховувати досвід Польщі та інших східноєвропейських країн на перемовинах щодо вступу до  СОТ. Інна Богословська нагадує, що «поляки билися за кожен пункт, виторговуючи преференції та перехідні терміни для своїх виробників. Ми ж за умов форс-мажору, спричиненого прагненням вступити цього року, фізично не спроможні були торгуватися».

Інна Богословська вважає, що  наслідки швидкоплинних переговорів будуть виявлятися ще дуже довго. Нині в інтересах України, на її думку, провести ревізію вже підписаних договорів і «уважніше поставитися до законопроектів, ухвалення яких необхідне для вступу України до СОТ. Нині є час спокійно доопрацювати їх і ухвалити, мінімізувавши втрати для економіки».

 

Прес-служба партії “Віче”

www.viche.org.ua