Інна Богословська: «Віче України» залишиться «Віче України»

25.10.2005

Громадський рух «Віче України» ніколи не буде поглинений партією «Віче». Про це заявила лідер партії «Віче» Інна Богословська в ході прес-конференції у Харкові 24 жовтня. Представляючи харківським журналістам План Розвитку Країни як програму партії «Віче», Богословська відзначила:  «зараз розроблений й буде підписаний суспільно-політичний договір між рухом «Віче України» та політичною партією «Віче». Відповідно до цього документа, якщо член партії стане проводити діяльність, несумісну з ідеями «Віче України» і Плану Розвитку Країни, громадський рух буде зобов’язаний виключити такого члена з партії».

УвеличитьВідповідаючи на запитання журналістів щодо того, яким політичним силам буде опонувати партія «Віче» на виборах, Інна Богословська сказала: «Ми будемо опонувати не політичним силам, а ідеям. Ми будемо виступати проти подальшої соціалізації публічних фінансів, оскільки задобрювання найбідніших верств населення за рахунок коштів, що заробляються українською економікою, – це шлях до національного самогубства. Ми будемо виступати проти необільшовистської позиції влади, що яскраво продемонструвала в період свого правління Юлія Тимошенко. Ми будемо виступати проти продовження політики України до кого примикати, щоб вирішити внутрішні проблеми. Позиція партії «Віче» – позаблоковий статус України; національний економічний егоїзм (який дозволить нашій державі бути не територією реалізації чужих товарів і послуг, а територією країни-виробника); а також національна ідея «Україна – це я!», що зможе об’єднати культурно різну Україну».

На питання журналістів, чому в назву партії не було внесене ім’я Богословської, котре, на їхню думку, сьогодні є виграшним брендом, лідер партії «Віче» відповіла, що іменні блоки в політиці – кам’яний вік. «Ми категорично проти подібної маніпуляції людьми, у результаті якої виборці голосують не за ідею партії, а за її лідера», – сказала Інна Богословська.

У ході прес-конференції Інна Богословська також відзначила, що партія «Віче» не буде йти з кимось у блоці, незважаючи на те, що такий варіант пропонується її лідерові ще з весни. Самі ж вибори, на думку Богословської, виявляться для всіх ірраціональними, а їхній результат – несподіваним.