Партія «Віче» йде на вибори самостійно

15.10.2005

Лідер партії «Віче» Інна Богословська виступила в прямому ефірі ТРК «Україна». Пані Богословська детально прокоментувала позицію «Віче України» відносно участі у парламентських виборах:

Увеличить«Я вважаю, что для «Віче» йтиметься про блокування у самому парламенті. Ми йтимемо окремо. Сьогодні складається дуже сумна для мене ситуація, і я точно знаю, що вона є сумною для великої кількості людей – є сили, які вже представлені в парламенті. Природно володіючи бюджетом, яким усе ж таки вони розпоряджаються, виходячи з того, що це партії, які затверджують бюджет, володіючи парламентською трибуною, яка дає їм змогу постійно бути в ефірі, ці партії сьогодні заявили претензії на те, що вони залишаться – і більше нікого в парламенті не буде. Якщо б ми за цих умов мали довіру до парламенту  хоча б вище 50 відсотків, можна було б говорити, що Господь з ним. Ці партії є, вони відображають бажання й надії суспільства, людей, і вони  мають право лишатися й надалі при політичній владі. Сьогодні соціологія показує, що довіра до парламенту нижча за 4 відсотка! І при цьому парламентські партії претендують на монополію на політичну владу!

Це не влаштовує мене, це не влаштовує членів ні партії, ні громадського руху «Віче України». І це точно не влаштовує величезну кількість людей.

Наприклад, за соціологічним опитуванням у Харкові більше 40 відсотків виборців заявили, що вони обов’язково підуть на вибори, але не голосуватимуть ні за владу, ні за опозицію. Бо вони зневірились і у владі, і в опозиції. Вони очікують  на іншої якості політиків.

У Дніпропетровську цей показник майже 36%. У Донецьку, наскільки я знаю, вже вище 30.

Це означає, що в суспільстві формується величезний соціальний запит на нові політичні сили, що представлені іншої якості політиками. Не пустопорожніми базіками, не кон’юнктурщиками, які йдуть тільки за статусом недоторканності, а людьми, які можуть запропонувати свідому політику».

З приводу свідомої політики лідер партії «Віче» сказала: «Я буду дуже рада, якщо в Україні з’явиться ще хоча б один План Розвитку Країни. Виникне конкуренція думок, з’явиться привід для розмови. Поки ж лише ми це запропонували».