Український середній клас візьме участь у парламентських виборах

19.09.2005

Український середній клас заявив про свій намір вибороти місце в парламенті. Таке рішення було прийнято на Всеукраїнському Вічі, що пройшло на Нікопольському Майдані. Представляти інтереси середнього класу – опори української економіки – буде громадське об’єднання “Віче України”, яке очолює Інна Богословська.

Громадське об’єднання  “Віче України” було ініційоване представниками середнього класу три роки тому. За цей час “Віче України” об’єднало у свої рядах сотні тисяч людей, представників різних професій, з багатьох регіонів України. Учасники “Віче України” розробили “План Розвитку Країни”, розрахований на 20 років. Одна з принципових позицій “Віче України” – право на власність повинно бути гарантоване кожній людині точно так само, як право на життя і волю.

“Віче України” прийняло рішення виділити зі свого руху політичну команду, що візьме участь у майбутніх виборах і буде реалізовувати вироблений суспільством “План Розвитку Країни”. Такою командою стала Конституційно-демократична партія (КДП), що там же, в Нікополі, провела свій позачерговий з’їзд.

По завершенні з’їзду лідер партії «Віче» Інна Богословська заявила, що партія стане політичною командою громадського об’єднання «Віче України», якій доручається впроваджувати ідеї Плану розвитку країни в стінах парламенту і місцевих органів влади. «Останні події в країні довели, що середній клас, який є опорою та підтримкою «Віче», повинен бути представлений в органах влади, – зазначила Інна Богословська. – Ми створимо механізми, які дадуть юридичні гарантії звітності депутатів перед громадською організацією, також ми передбачимо механізми відкликання депутатів, що не виправдали довіру суспільства».

З огляду на те, що серед членів громадської організації та партії немає олігархів та казнокрадів, зазначила лідер партії, «Віче» закликає всіх небайдужих допомогти у фінансуванні передвиборчої кампанії. Для цього відкривається рахунок взаємодопомоги.

 

Для довідки:

Конституційно-демократична партія (до 12.1991 р. – Конституційно-демократична партія України) – одна з найстаріших партій в Україні. Заснована у 05.1991 року на Установчому з’їзді в Києві.

З 2001 року її очолює  Інна Богословська. У вересні 2005 на Позачерговому з’їзді ухвалено рішення:

  • Конституційно-демократична партія – одна з найстаріших в Україні – перейменовується у партію «Віче»;
  • партія «Віче» братиме участь у наступних парламентських виборах та у виборах у місцеві органи влади;
  • основою передвиборчої програми партії стає План розвитку країни, розроблений Всеукраїнським громадським об’єднанням «Віче України»;
  • партія «Віче» оголошує про відкриття списків кандидатів у депутати рад всіх рівнів і гарантує відкриту процедуру відбору;
  • Для формування виборчого фонду відкрито касу взаємодопомоги.