Інна Богословська: „Влада і бізнес знову зростаються”

05.09.2005

Лідер громадського об’єднання „Віче України” Інна Богословська на прес-конференції в Києві пояснила, чим була викликана її участь у мітингу біля воріт Нікопольського заводу феросплавів у Дніпропетровській області. Вона особисто та очолюване нею громадське об’єднання намагаються захистити основи демократичного суспільства: недоторканість життя людини і недоторканість права власності. Саме їх порушують представники уряду, намагаючись силовим шляхом вирішити конфлікт на Нікопольському заводі феросплавів і Сіверодонецькому об’єднанні „Азот”.

«Сьогодні мова не про конкретне підприємство, – заявила Інна Богословська, – Йдеться про перерозподіл власності у ручному режимі. На підставі особистих амбіцій, особистої користі посадових осіб. Це небезпечно, оскільки владі все важче буде зупинитися, і за феросплавним настане черга авіапромисловості, потім припортових заводів, потім хімчисток і приватних будинків».

Вона попередила, що у реприватизаційних процесах не можна недооцінювати важливість процедур, тим більше нехтувати ними, оскільки «демократія – це процедури». Інна Богословська припустила, що відсутність стратегічного плану розвитку економіки приводить до нерозуміння чим і коли має закінчитися реприватизація (і чи має вона закінчитися?).

Вона вважає, що буржуазно-демократична революція – не завершена, оскільки в країні не відбулися системні зміни. А коли революція не досягає кінця, завжди починається контрреволюція, застерігає Інна Богословська. Наприклад, порушується основна теза, проголошена Президентом Віктором Ющенком під час виборчої кампанії – про розподіл бізнесу і влади. «А на прикладі сьогоднішніх подій ми бачимо, що прем’єр-міністр України займається нічим іншим, як лобіюванням інтересів окремої бізнес-структури».

Лідер «Віче України» ознайомила журналістів із документами, в яких прем’єр-міністр Юлія Тимошенко дає держслужбовцям незаконні доручення, а те, що не всі вони виконуються, – свідчить про принципову позицію, приміром, голови ФДМ В.Семенюк.

Відповідаючи на питання, чим завершиться протистояння навколо НЗФ, лідер „Віча України” сказала, що єдиним законним шляхом вирішення конфлікту є Верховний Суд. Саме він має поставити крапку, з якою змиряться всі. «І, здається, ми це право відстояли, бо Президент України чітко дав зрозуміти, що неможна діяти так, як діяв Уряд, а законні судові рішення – єдина підстава для розв’язання питань власності.»