Інна Богословська знає, як Україні вийти з кризи

20.08.2005

За півроку увесь комплекс економічних заходів уряду привів до значного зниження конкурентноздатності українських виробників. Про це під час онлайн-конференції на ForUm’е повідомила екс-голова Держкомпідприємництва України й лідер руху «Віче України» Інна Богословська. За її словами, дії уряду, у тому числі зміни в бюджет-2005, призвели до ослаблення внутрішнього виробництва України, зниженню прибутковості експорту й відкриттю ринку для імпорту товарів та послуг. Подібна тенденція в перспективі може обернутися макроекономічними дисбалансами в економіці.

Основна ж проблема, за словами Богословської, на сьогодні полягає в тім, що «демократичні ідеї й ринкова економіка, які були суттю “помаранчевої” революції “затоптані” і віддані необільшовистським урядом Тимошенко».

Однак владі вийти із кризи сьогодні можна. Для цього, вважає Інна Богословська, президентові країни необхідно зробити наступне:

1. Зробити ревізію нових призначенців і позбутися від непрофесіоналів і популістів, призначивши на їхні місця професіоналів.

2. Зробити склад влади однорідним, що сповідає принципи демократії й ринкової економіки, усунувши від влади соціалістів, необільшовиків і шалених революціонерів.

3. Відправити у відставку Тимошенко, як прем’єр-міністра, який зрадив основним принципам буржуазно-демократичної “помаранчевої” революції та впроваджує необільшовизм в країні».

Ідеальний ж Кабінет Міністрів, на думку Богословської, в Україні можна сформувати, створивши експертні ради професіоналів; провівши командостворючий тренінг за участю президента, лідерів парламентських фракцій і губернаторів; а також змусивши всіх членів Кабінету Міністрів вивчити напам’ять План Розвитку Країни.