«Влада, не народивши нічого нового, знищує старе», – упевнена Інна Богословська

19.08.2005

«Дії сьогоднішньої влади можна охарактеризувати як «необольшевізм», – таку точку зору висловила екс-голова Держкомпідприємництва й лідер руху «Віче України» Інна Богословська в інтерв’ю газеті «Экономические известия». За словами Богословської, основна проблема влади сьогодні в тім, що вона, «не народивши нічого нового, знищує старе. Валить те, що живить економіку. Секторальні, бюджетостворюючі підприємства. А умов для легального створення чогось нового не має».

Дилетантизм, відсутність команди й стратегічного плану дій уряду, що виявився не готовим до влади, привели до того, що в країні ліквідували майже всі податкові пільги, однак не зменшили ставки оподаткування. У результаті вся економічна система стала буксувати, – упевнена Інна Богословська. Крім того, в Україні дотепер не погодили податковий та бухгалтерський облік, що в ідеалі повинен бути єдиним і заснованим на міжнародних стандартах. Отже, сьогодні ще рано говорити про створення в країні нормального інвестиційного клімату.

Бюджет насправді набагато більш соціальний, ніж на 80%, це у перспективі може привести до того, що Україна незабаром стане витрачати золотовалютний резерв на внутрішньому ринку, тим самим втрачаючи свою незалежність.

Однак незважаючи на масштаби внутріукраїнських проблем, ситуацію сьогодні вирішити можна. «Потрібно закінчувати триматися за Тимошенко. Це дуже небезпечно. Зараз потрібно переформатувати команду. Для цього в Президента є всі інструменти. Тимошенко потрібно відправляти у відставку й шукати людину, що візьме на себе відповідальність за ситуацію в економіці», – вважає Інна Богословська.