Інна Богословська змінює стереотипи західного світу про українських бізнесменів

14.07.2005

Червневий приїзд в Україну всесвітньо відомого балканського музиканта Горана Бреговича в черговий раз привернув увагу вітчизняних ЗМІ. Журнал «Комп&ньон» опублікував статтю, у якій помітив, що воістину явище Бреговича українському народу стало несподіванкою для багатьох шанувальників його творчості. По-перше, відзначає “&”, Київ поки не значиться в списках музичних столиць світу, а по-друге, повірити в приїзд зірки світового рівня на абсолютно благодійних умовах не наважувалися скептично настроєні співвітчизники.

Однак, пише “&”, що Брегович якого запрошують з квітня, не тільки виступив на Михайлівській площі в Києві, але й став логічним продовженням «нестандартного проекту, яким ось вже шість років займається Богословська». Запрошення в Україну людей зі світовим ім’ям (серед яких Ель Ді Меола, Цезарія Евора, Ігор Бутман, Юрій Башмет, Омара Портуондо, Рішар Гальяно й багато інших) стало гарною традицією Інни Богословської. Створений нею «Клуб «РодДом» з єдиним в Україні приватним концертним залом закритого типу для багатьох іноземних зірок став першим знайомством з нашою країною.

За словами «Комп&ньона», Інна Богословська ініціатор всеукраїнської громадської організації «Віче України», що організувала приїзд Горана Бреговича, належить до тієї категорії людей, які «вносять свою лепту в зміну стереотипних уявлень західних людей про українських бізнесменів. Завдяки таким активістам про наших ділових людей перестають думати як про неписьменних нуворишів, здатних шпурляти гроші тільки на матеріальні задоволення, про відсутність в Україні музично освічених продюсерів, про прихильність масової публіки до попси й про відсутність у нас інтересу до нестандартної (дорівнює класичної, фольклорної, джазової й ін.) музики».