Нормальний інвестиційний клімат в Україні з’явиться після того, як в державі будуть проведені необхідні реформи – вважає Інна Богословська

17.06.2005

16 червня у прямому ефірі телеканала Інтер обговорювалося питання інвестиційної привабливості України та подальших перспектив розвитку національної економіки. Серед запрошених до студії експертів була ініціатор Всеукраїнського громадського руху „Віче України” Інна Богословська.

Відповідаючи на питання: що сьогодні необхідно нашій країні для того, щоб створити привабливий для іноземного та вітчизняного капіталу інвестиційний клімат? Богословська підкреслила, що влада повинна визначитися з пріоритетами у реформах і провести їх в оптимальні строки.

Водночас все зробити не можливо, але і вести інвестора у безлад, у бізнес без правил, на її думку – теж не можна. Тому що в решті ми знову отримаємо корумпованих інвесторів, і реформи не матимуть сенсу. Крім того, влада повинна перестати тиснути на бізнес, визначити стратегію розвитку національної економіки та продемонструвати особисту готовність працювати і підтримувати  вітчизняні підприємства в рамках прийнятих програм.

Лише там, де вітчизняний інвестор відчуває себе впевнено, з’являються іноземні капітали. При цьому держава повинна забезпечувати захист інтересів вітчизняного виробника, згідно принципам національного економічного егоїзму. В іншому разі Україна може перетворитися на сировинну бананову республіку, а цього не можна допустити.