Брегович покорив Київ

03.06.2005

2 червня на Михайлівській площі в столиці пройшов перший в Україні концерт культового балканського композитора й виконавця Горана Бреговича. У Київ його запросила Всеукраїнська громадська організація «Віче України».

До цієї історичної події в нашій країні його знали головним чином, як автора саундтреків фільмів відомого югославського режисера Еміра Кустуріци. Ефект першого знайомства був приголомшливий. Швидко заповнивши Михайлівську площу, глядачі розтяглися майже до самої Софії – благо організатори встановили спеціальний екран і, у міру згущення сутінків на площі, шоу ставало все яскравіше.

Приголомшливий драйв Бреговича, на обличчі якого відображалося задоволення, близьке до сексуального, передавався всім. Разом з маестро в Київ приїхав повний склад його «Оркестру весіль та поховань». Хор і оркестр виконав найбільш відомі хіти та кілька композицій з нової програми, з якої музиканти відправилися у світове турне відразу після концерту в Україні.

На біс грали Калашникова, а площа вимагала ще й ще. Зрештою, втомлений і щасливий Горан Брегович пішов на хитрість: пісня пішла по колу, але емоції площі не спадали.

Нарешті, на сцену вийшов весь склад оркестру і македонські хористки ще раз виконали один зі свіжих хітів. Концерт був закінчений, але теплий прийом явно торкнув серце маестро. Україна може сподіватися, що після закінчення турне, що повинне протривати до 2007 року, він знову приїде в нашу країну. Можливо, цього разу його візит протриває довше.

Увеличить

Увеличить

Увеличить

Увеличить

Увеличить