Інна Богословська: “В Україні немає національного плану розвитку

26.04.2005

“В Україні сьогодні немає національного плану розвитку, тобто бачення, картини власного майбутнього”, – заявила лідер громадського руху “Віче України” Інна Богословська у ході круглого столу в центрі Розумкова на тему: “Політичні партії України за рік до парламентських виборів”.

Говорячи про політичну ситуацію у країні, Інна Богословська зазначила, що в державі, в якій немає громадянського суспільства, не можна говорити про будь-яку політичну систему. Оскільки в такому суспільстві влада завжди буде авторитарною.

Нинішня влада в Україні демонструє абсолютно різні програмні настанови. З одного боку – президент, який завжди був відомій і в країні, і поза її межами як ліберал правого толку, прибічник ринкової економіки та сильного громадянського суспільства. З іншого – прем’єр-міністр, головною ідеєю якого є державний капіталізм російського або китайського зразка, прибічник сильної держави, а не громадянського суспільства. Окрім того, переконана Інна Богословська, методи, заявлені після виборів, аж ніяк не відповідають гаслам, з якими ця влада прийшла (наочний приклад – бюджет-2005).

Саме тому, вважає лідер «Віче України», «сьогодні українцям необхідно припинити голосувати за обличчя, треба голосувати за ідею та проект», які спроможні зробити країну та суспільство гармонійними.