ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ

29.03.2005

ШАНОВНИЙ ВІКТОР АНДРІЙОВИЧ!

Я звертаюся до Вас як професіонал-юрист, політик та громадський діяч, що закликав виборців виходити на площу й голосувати за Ющенко. Народ підтримав Вас як людину, що мала намір змінити стиль і принципи державної роботи, зробити політику прозорою, відповідальною та чесною.

Зміни в Державний бюджет стали першим серйозним випробуванням нової виконавчої влади на реалізацію принципів верховенства права, виконання закону, захисту прав і інтересів України та її громадян, чесності й прозорості. На жаль, призначений Вами Кабінет Міністрів такого випробування не витримав.

Він продемонстрував величезну прірву між тим, що декларується, і робиться.

Бюджет і зміни майже в 90 законів був розроблений потай, “під килимом”, без проведення відповідних експертиз та обговорень у Кабінеті Міністрів і у Верховній Раді. Процес по внесенню змін у бюджет став повною копією всіх каліцтв тієї влади, від якої народ відвернувся під час президентських виборов. Починаючи від текстів податкових законів, які повторюють сумнозвісний “азаровський” закон 4000-1, і закінчуючи застосованим шантажем, тиском і своєрідними “хабарами” депутатам, які розкидані в різних статтях бюджету.

Законом України “Про внесення змін у Закон України “Про державний бюджет України на 2005 рік” і деяких інших законодавчих актів” :

1. внесено  тисячі змін у податкове законодавство, що грубо порушує Закон України “Про систему оподатковування”, відповідно до якого зміни в податкове законодавство можуть бути внесені не пізніше шести місяців на початок бюджетного року та набувають сили тільки з початку наступного бюджетного року;

2. введено новий закон про ПДВ і ще більш ускладнене його відшкодування;

3. ліквідовано основну частину спрощеної системи оподатковування підприємницької діяльності;

4. істотно збільшений податковий тиск на виробництво шляхом розширення бази оподатковування без зменшення ставок, більш того – збільшені податки та збори;

5. під прикриттям гасел про соціальний захист ліквідовані численні соціальні пільги громадянам, у тому числі пенсіонерам, молоді, військовослужбовцям;

6. практично ліквідована можливість проводити модернізацію, ремонт і відновлення основних засобів а також інноваційну діяльність;

7. підірвано конкурентноздатність національних виробників, особливо в наукомістких галузях;

8. багаторазово збільшені штрафи, пеня, вартість ліцензій і патентів, тобто витрати на ведення бізнесу;

9. повернутий сумно відомий метод адміністративного арешту майна платника податків без рішення суду;

10.значно розширені повноваження податкової адміністрації й ускладнене адміністрування податків.

Це – бюджет національного страждання. Страждати буде кожний українець.         

Я, як громадянин України, закликаю Вас терміново втрутитися в ситуацію.

Пан Президент! Скористайтеся правом вето та поверніть закон у парламент на доопрацювання.

У противному випадку, підписавши цей закон, Ви підписуєтеся під сваволею й економічним хаосом, зростанням цін і зубожінням населення, під знищенням “спрощенців”, під відходом у тінь легальних виробництв і втечею капіталів з України. Цим Ви поставите своє чесне ім’я й репутацію в пряму залежність від непомірних амбіцій, цинізму й облудності окремих членів уряду, які власні політичні цілі ставлять вище національного інтересу й програми Президента. 

Середній клас, малий та середній бізнес, студенти стали основною силою помаранчевої революції. Що ж вони отримують сьогодні? Глобальний  наступ на свої доходи й права!

Ви, як моральний лідер і гарант Конституції України зобов’язані захистити народ України від беззаконня й економічного волюнтаризму! 

 

З повагою та надією,     

 

Голова Всеукраїнського громадського руху “Віче України”

Інна Богословська