У Чернігові відбулася міжрегіональна презентація Плану Розвитку Країни

22.03.2005

21 березня у Чернігові відбулася міжрегіональна презентація Плану Розвитку Країни. На традиційних заходах, присвячених обговоренню цього документу, були присутні як представники Чернігова, так і Славутича (Київська область).

За традицією, лідер громадського руху “Віче України” Інна Богословська зустрілася зі студентами, яких цього разу було близько 250 чоловік. Учнів Чернігівського державного технологічного університету та Славутицького філіалу Чернігівського державного інституту економіки та управління найбільше зацікавила концепція національної ідеї “Україна – це я!”, а також положення, яке стосується статусу України як позаблокової, нейтральної країни. Окрім того, доволі значним було обговорення проблеми “Епоха змін – це втрати чи нові можливості?”.

Дискусію серед журналістів, з якими у той же день на прес-конференції зустрілася Інна Богословська, викликала стратегія національного економічного егоїзму у геополітиці нашої країни.

Одним із найбільш обговорюваних питань на 4-годинному круглому столі із представниками бізнесу, громадськості, органів самоврядування, освіти та культури став блок Плану Розвитку Країни, пов’язаний із просвітництвом. Погодившись з тим, що воно повинно стати головним бюджетним пріоритетом на найближчі 20 років, учасники обговорення запропонували включити до блоку “Просвітництво” важливу складову – “наука”.

Іншою актуальною темою стало обговорення бачення лідерами “Віче України” легалізації прибутків, а також дилема “країна із транснаціональними компаніями або країна малого та середнього бізнесу”.

Окрім того, чернігівські учасники обговорення Плану Розвитку Країни торкнулися теми ролі та місця органів самоврядування в реалізації даного документу.