Тернопіль відзначив актуальність Плану Розвитку Країни

18.03.2005

16 березня План Розвитку Країни обговорювався у Тернополі. Лідери громадського руху «Віче України» Інна Богословська та Ігор Дідковський представили цей документ тернопільським студентам. Як і в інших містах, де вже відбулося всенародне обговорення Плану, найбільше студенти зацікавилися запропонованою в документі національною ідеєю «Україна – це я!». На підтвердження актуальності й необхідності цієї ідеї нашій країні один зі студентів, які ділилися своїми враженнями від Плану Розвитку Країни, сказав: «Так, Україна – це я». Окрім національної ідеї студенти підтримали також положення Плану, які стосуються вітчизняної освіти. Необхідність реформ у цій сфері, зокрема те, що освіта повинна розвивати кожну особистість, бути конкурентноздатною на світовому ринку і духовною – усе, що пропонує План Розвитку Країни в цій сфері, було зустрінуте тернопільськими студентами на «ура».

Обговорення Плану Розвитку Країни на прес-конференції з тернопільськими журналістами було активнішим, ніж звичайно. Замість запланованих 40 хвилин зустріч тривала півтори години, а по закінченні представники мас-медіа в неформальній обстановці продовжили обговорення Плану з його розробниками.

Одним із положень Плану Розвитку Країни, підтриманих учасниками круглого столу, який відбувся після прес-конференції, був принцип національного економічного егоїзму. За словами розроблювачів документа, «тільки за умови декларування наших інтересів усьому світу, Україна зможе на благо своїй економіці використовувати переваги транзитної держави, керувати трудовою еміграцією, активно брати участь у створенні транснаціональних компаній і консорціумів у високотехнологічних і капіталомістких сферах».

По закінченні зустрічі учасники круглого столу пообіцяли продовжити обговорення і доробку деяких аспектів Плану Розвитку Країни у Тернополі.