Хмельницький підтримав ідею держави-«гувернера»

16.03.2005

15 березня обговорення Плану Розвитку Країни, запропонованого громадським рухом «Віче України», перемістилося до Хмельницького. Лідер руху Інна Богословська зустрілася зі студентами Хмельницького національного університету, де представила їм цей документ. Ознайомившись із Планом, студенти найактивніше зацікавилися представленою в ньому національною ідеєю «Україна – це я!». На їхню думку, «сьогодні в нашій країні немає ідеї, яка могла б об’єднати суспільство, однак «Україна – це я!» цілком може стати консолідуючою українців ідеєю». Другим, не менш важливим питанням, яке було порушено хмельницькими студентами, стало положення Плану Розвитку Країни щодо ролі держави в створенні в Україні громадського суспільства.

Відповідно до документа, головним завданням на найближчі 10 років повинне стати не посилення держави, а розвиток і посилення громадського суспільства в Україні. Держава за своїми функціональними обов’язками повинна бути схожою з гарним гувернером, подібно до якого вона так само повинна допомагати, поважати, обслуговувати і захищати людей, які її найняли на роботу. Крім того, держава-«гувернер», будучи відповідальною перед населенням, не повинна втручатися у приватне життя громадян.

Це, а також інші положення Плану Розвитку Країни, підтримали і хмельницькі журналісти, з якими Інна Богословська зустрілася в прес-клубі ринкових реформ. Однак головним питанням, що обговорювалося з представниками мас-медіа, були механізми реалізації Плану. За словами Інни Богословської, «якщо серед впливових людей знайдеться політична сила, готова ефективно реалізовувати положення документа, громадський рух «Віче України» погодиться надати розроблений документ і контролювати виконання його принципів». Якщо ж такої сили не виявиться, представники руху будуть працювати над його реалізацією самостійно.

Підбиваючи підсумки обговорення Плану Розвитку Країни за круглим столом із лідерами професійних кіл Хмельницького, учасники зустрічі домовилися допрацювати на регіональному рівні деякі положення Плану і вже через кілька тижнів провести більш предметне обговорення на черговому круглому столі.