Донецьк влився в обговорення Плану Розвитку Країни

12.03.2005

11 березня План Розвитку Країни, розроблений всеукраїнським рухом “Віче України”, був представлений Донецьку. Лідери руху Інна Богословська та Ігор Дідковський у першу чергу зустрілися з 350 студентами Донецького національного технічного університету. Як і в усіх регіонах України, найбільшу зацікавленість серед студентів викликали два головні положення документу – принцип активного нейтралітету в геополітиці, який дозволить нашій державі здобути статус політично стабільної країни-миротворця, а також національна ідея “Україна – це я!”. Погодившись із необхідністю статусу позаблокової держави, деякі донецькі студенти засумнівалися у можливості втілити в життя гасло “Україна – це я!”, вважаючи, що українці, особливо зі східних регіонів країни, занадто далекі від національної ідеї.

Протягом круглого столу, на якому після обговорення Плану ідеологи документу зустрілися з лідерами думок Донецька, в центрі уваги стояло питання соціальної відповідальності бізнесу, зокрема питання благочинності. Говорячи про значну роль підприємців у створенні потужної економіки нової держави, Інна Богословська підкреслила, що “тільки група лідерів сьогодні здатна гідно відповісти на усі виклики нового часу”.

Розглядаючи схематичну матрицю, яка відображає мету, головні ідеї, тактику та стратегію Плану Розвитку Країни, донецькі підприємці виказали свою недовіру державним організаторам соціальних програм, які, на їх думку, можуть використовувати гроші, виділені на благочинність, не за призначенням. Однак більшість присутніх погодилася, що, якщо на час втілення нової філософії бізнесу буде добре відпрацьована система взаємовигідних стосунків підприємництва та соціальної сфери, то запропонована Планом Розвитку Країни концепція буде доволі актуальною.