Харків розглянув План Розвитку Країни

05.03.2005

4 березня обговорення Плану Розвитку Країни відбулося у Харкові. Ідеологи всеукраїнського руху “Віче України” Інна Богословська та Ігор Дідковський зустрілися в прес-центрі ІА “Статус-Кво” з журналістами міста, де презентували План  та відповіли на всі питання.

Одним з найбільш характерних питань представників цього регіону було нерозуміння того, чому в якості національної ідеї обраний лозунг “Україна – це я!”, де першою асоціацією виникає нещодавнє “я” передвиборчої кампанії одного з кандидатів в президенти. Подібні порівнювання здивували розробників Плану. Оскільки насправді сенс ідеї “Україна – це я!” не тільки не має ніякого відношення до політики, але й взагалі набагато глибший, ніж, наприклад, запропонована деякими журналістами фраза “Україна – це ми!”. Як відмітив Ігор Дідковський, «в нашому розумінні не трактується, що “я” – Д’Артаньян, а всі інші погані, а в нашому розумінні трактується, що “я” настільки глибокий, що своє кровно-родове я трансформую в “я”, яке не являється антагонізмом “ми”.

Окрім того, харків’яни висловили свою незадоволеність з приводу відсутності у Плані Розвитку Країни конкретних цифр. Інна Богословська це прокоментувала як регіональну особливість харківського регіону: “Очевидно, що на Західній Україні на першому місці стоїть дух і національна самоідентифікація, а на Східній на першому місті стоїть матеріальна складова, економіка і виробництво”. За словами розробників Плану,  цей документ занадто глобальний та стратегічний, щоб включати в себе конкретні показники.

Після зустрічі з журналістами Інна Богословська та Ігор Дідковський провели конференцію з лідерами професійних груп Харкова, де також відповіли на всі питання. Після цього ідеологи «Віче України» пообіцяли врахувати всі зауваження та на підсумковій конференції в червні цього року представити вже допрацьований в результаті всеукраїнського обговорення документ.