Запоріжжя включилося у процес обговорення Плану Розвитку Країни

02.03.2005

1 березня до шістьох міст, які обговорили План Розвитку Країни, приєдналося Запоріжжя. Лідер громадського руху «Віче України» Інна Богословська зустрілася зі студентами Запорізького гуманітарного університету, де представила їм стратегію, тактику та інструменти, що необхідні для досягнення головної мети Плану – країни миру та соціальної гармонії. Під час 2-годинної зустрічі зі студентами було піднято питання статусу та ролі української мови в новій державі. Інна Богословська підкреслила, що «державною мовою, безумовно, має бути українська, але за офіційні мови слід мати російську та англійську».

Окрім того, згідно з розробленим Планом Розвитку Країни, освіта має стати головним бюджетним пріоритетом щонайменше на найближчі 10 років. Причому основним змістом просвітництва повинна стати духовність, людинозбереження, розвиток особистості, конкурентність.

Одним із положень Плану Розвитку Країни, яке підтримали запорізькі студенти, стала необхідність використовувати як стратегію досягнення мети ідею «Україна – це я!».

Лілія, студентка 4-го курсу Запорізького гуманітарного університету: «Я абсолютно згідна з ідеєю «Україна – це я!», оскільки я впевнена, що для нас, жителів Сходу України, патріотизм сприймається як щось абстрактне. І для того, щоб змінити свою країну на краще, необхідно почати із себе».

Проблеми національної ідеї торкнулися також учасники круглого столу, який Інна Богословська провела після зустрічі зі студентами. Учасники заходу – представники бізнесу, освіти та громадських організацій – дійшли думки, що у теперішніх умовах національна ідея, яка покликана об’єднати Україну, сьогодні більш ніж актуальна.

3 березня до списку регіонів, які обговорюють План Розвитку Країни, приєднається Дніпропетровськ.