«Віче України» починає всеукраїнське обговорення Плану Розвитку Країни

16.02.2005

16 лютого 2005 року із зустрічей зі студентами, бізнесом та громадськими лідерами в м. Полтаві починається всеукраїнське обговорення Плану Розвитку Країни, який розроблений громадським рухом «Віче України». Рішення про всеукраїнське обговорення було прийнято на Всеукраїнському Віче, що пройшло 17 грудня 2004 року в Києві, і де вперше цей документ був представлений учасникам з усієї України. 

Це перший в історії України проект загальнонаціонального значення, розроблений не політичними силами, а громадським рухом. Протягом 2-х років над документом працювали представники всіх соціальних груп та основних професій України, його положення обговорювалися з іноземними фахівцями в сфері глобальної політики та економіки. Основне завдання розробників – знайти рішення спираючись на власні сили.

Протягом лютого-квітня в обговоренні візьмуть участь десятки тисяч людей у всіх регіонах України. Завдання обговорення – вперше після здобуття незалежності Україною запропонувати громадянам цілісну картину майбутнього України та обговорити стратегію, тактику та інструменти, що необхідні для досягнення поставленої мети.

Ініціатори обговорення Інна Богословська, Олександр Чалий та Ігор Дідковський переконані, що громадянське суспільство, що народжується в Україні повинне та здатно виробити суспільний План Розвитку Країни, що об’єднає громадян України та примирить у тих протиріччях, що розривають наші націю та державу. Терпимість, толерантність і громадянський мир – це ті європейські цінності, до яких прагнуть українці. Вони лежать в основі філософії Плану Розвитку Країни.

Основні положення Плану Розвитку Країни:

Ціль: Держава миру та соціальної гармонії

Стратегічні напрямки:

  • Національна ідея – “Україна – це я!”
  • Глобальна політика – “Активний нейтралітет”
  • Глобальна економіка – “Національний економічний егоїзм”

Три основні тактичні джерела сили для розвитку України:

  1. Просвітництво (освіта, культура, інформація) – як головний бюджетний пріоритет;
  2. Нова філософія бізнесу та нова соціальна політика – як нерозривні частини єдиної економіки
  3. Сильне громадянське суспільство та Держава-гувернер як партнери в демократичній країні.

Основні глобальні інструменти для вирішення завдань, що поставлені:

адміністративно-територіальна реформа по інфраструктурному принципу, судова реформа та реформа правоохоронної системи, легалізація економіки та економічна амністія, нова громадська та національна безпека, новий закон про землю, здоров’я націй, новий підхід до середовища існування.

В результаті обговорення в червні 2005 року в Києві буде скликане Всеукраїнське Віче, на якому буде представлений План Розвитку Країни, доопрацьований в результаті всеукраїнського обговорення.

Додаткову інформацію щодо географії та графіку обговорення можна отримати на www.viche.org.ua