Всеукраїнське обговорення Плану Розвитку Країни

19.12.2004

17 грудня 2004 року з ініціативи Всеукраїнської громадської організації «Віче України» відбулося Всеукраїнське Віче, на якому був представлений План Розвитку Країни. Цей план є першим суспільно-політичним проектом майбутнього образу в Україні, ініційований не владою, а суспільством. Проведення такого Віче після листопадової демократичної революції та напередодні виборів нової влади обумовлено назрілою необхідністю саме зараз розпочати реально проектувати майбутнє України, вважають учасники Віче.

Із цією метою на Всеукраїнському Віче був представлений План Розвитку Країни, який описує конкретну стратегію дій по досягненню основної стратегічної мети – формування України як держави миру та соціальної гармонії. Стратегічними напрямками повинні стати: у геополітиці – активний нейтралітет, у геоекономіці – національний економічний егоїзм, у національній ідеології – «Україна – це я!» – самоідентифікація громадян з Україною, її місією примирителя у світі .

За три основні тактичні джерела сили для розвитку в майбутньому Віче вважає:

  • нову філософію бізнесу та наступальну соціальну політику;
  • просвітництво: освіту, культуру та інформацію, де освіта визнається на найближчі 10 років головним бюджетним пріоритетом;
  • громадянське суспільство та державу-гувернера, які розвиваються на засадах демократичних європейських цінностей.

Глобальним інструментарієм для реалізації тактичних завдань Плану Розвитку Країни Віче України вважає: адміністративно-територіальну реформу, судову реформу, легалізацію економіки, формування нової  політики зовнішньої та суспільної безпеки, здоров’я нації і середовища перебування людини (інфраструктури, комунікацій, містобудування, архітектури). 

Для обговорення Плану Розвитку Країни на Віче в Києві зібралися 850 представників різних сфер діяльності та регіонів України. Це надає право говорити про новий для нашої держави формат загальнонаціонального громадянського обговорення майбутнього країни.

Інна Богословська відзначила, що активність, з якою громадяни України відгукнулися на пропозицію Віче брати участь у створенні громадянського проекту майбутнього країни, свідчить про його гостру актуальність.

Суспільство готове усвідомити себе та образ майбутнього своєї країни. У цьому  – основа для реальної суспільно-політичної демократизації України.

На Віче в Києві ухвалено рішення провести всеукраїнське громадянське обговорення Плану Розвитку Країни у всіх регіонах, суспільних групах та професійних середовищах і навесні 2005 року зібратися на Віче України, щоб представити результати обговорення.