Інна Богословська зробила заяву

24.11.2004

Шановні брати та сестри українці!Я звертаюсь до вас від імені громадського руху “Віче України”, який був заснований в Харкові, і має чисельних прихильників у багатьох індустріальних мегаполісах та містах Сходу та Півдня України. Серед них Харків та Дніпропетровськ, Запоріжжя та Одеса, Херсон та Миколаїв, Суми та Полтава. Головним завданням “Віче України” є розвиток громадянського суспільства. Ми – частина свого народу, який встав з колін і зараз на вулицях і майданах захищає своє невід’ємне право на вибір та право бути народом і великою нацією.

Сьогодні вперше нові громадяни та нове українське суспільство стали головною діючою особою політики в Україні. Це стало можливим тільки за умови народження громадянської позиції кожного окремого українця. Наступне завдання – створення дієвого громадянського суспільства.

Ми з вами зробили моральний та свідомий вибір на користь вічних людських цінностей – свободи та прав людини, права обирати та бути обраним. Це планка та вимоги, які висуває нове українське суспільство перед політиками майбутнього. Святий обов’язок влади – бути разом з людьми, із своїм народом. Тільки за таких умов нація стає суб’єктом історії.

Народ доказав, що він більше не згоден жити в умовах безправ’я та попрання закону. Треба дати йому право мати владу, яку він обрав.

Ми тільки починаємо будувати правову державу.

Ми звертаємось до наших братів та сестер – до суддів Верховного та Конституційного судів, до прокурорів та міліціонерів, до робітників спецслужб і військових – до всіх, чий святий обов’язок охороняти права і свободи людини. Проявіть не тільки свій високий професіоналізм, але й громадянську позицію. Визнайте протизаконним те, що є протизаконним! Народ зробив свій вибір – зробить його і ви! Верховний Суд має стати верховним арбітром та сказати своє вагоме, винятково правове слово, в ім’я закону та справедливості. Не політизоване, а винятково правове. Ми віримо у громадянську позицію суддів Верховного Суду, які утвердять верховенство права в нашому житті.

Ми звертаємось до опозиції – не вдавайтесь до протизаконних дій. Ви здобули підтримку народу – скористайтеся нею законно. Влада, яка приходить попри закон, підриває устої молодого українського суспільства та створює прецедент беззаконня. Ви самі виступаєте за правову державу та громадянське суспільство – будьте вірними цим гаслам до кінця. Витримка та законна процедура при підтримці мільйонів громадян – гарантія дійсно демократичних змін в нашій країні.

Жити без свободи – неможливо, без права та закону – неприпустимо. Новому громадянському суспільству потрібен громадянський мир!

Поважний діючий президенте і поважні кандидати! Один з вас має всі шанси увійти в історію як успішний президент. Другий – використовує владу попри волі суспільства, а третій – не може утримати силу імпульсу громадянської позиції народу у рамках законних дій. Ви просто повинні перестати грати у чоловічі ігри та відчути відповідальність за Україну в цілому. Шановні, ви самі перестали бути гравцями – ви стали тільки елементами гри. Ви повинні сісти за стіл переговорів. Оточення повинно дати своїм лідерам можливість проявити талант миротворців. Воювати завжди простіше, ніж досягати миру. Коли не знайдете порозуміння, то питання нашої свободи, вибору майбутнього буде вирішуватися поза межами нашої країни. За нас будуть робити майбутнє України чужими руками, як раніш тисячі років нашої історії.

Влада повинна примирити громадян та суспільство та навести лад. Коли в суспільстві немає ладу – означає, що немає влади.

Народ вимагає свободи, спокою та щастя!

Президент “Віче України”
Інна Богословська