У „РодДомі” відбулася конференція „Пологи без страху”

20.04.2004

Президент ХМГО „Клуб „РодДом” і „Віче України” І. Богословська відкрила Міжнародну науково-практичну конференцію „Пологи без страху”. Захід відбувся 17-18 квітня в клубі „РодДом” міста Харкова в рамках проекту „Воля  вибору”, „Європейський досвід і його адаптація до системи рододопомоги України”.

У роботі конференції брали участь представники Міністерства охорони здоров’я України, гінекологи, акушери, педіатри, психологи, представники жіночих консультацій, роддомов і міжнародних організацій в області репродуктивного здоров’я та безпечного материнства, а також іноземні фахівці. Основні задачі конференції:

  • адаптація європейського досвіду передродової підготовки до умов України;
  • одержання нових знань в області етики репродуктивного здоров’я і підвищення якості репродуктивної охорони здоров’я;
  • визначення необхідних кроків по підвищенню якості репродуктивного здоров’я.

Головною проблемою була визначена гостра недостача фахівців медико-психологічного профілю для роботи в спеціалізованих установах. Учасники відзначили високу ефективність використовуваних методів роботи з поліпшення репродуктивного здоров’я жінок і психофізичного розвитку дітей раннього віку.

Учасники конференції рекомендують створити Міжвідомчу координаційну Раду по пре- і перинатальній психології при МОЗ України, у чиї функції будуть входити розробка нормативних документів, підготовка фахівців-психологів і проведення ліцензування для установ, що займаються медико-психологічною роботою з вагітними жінками і дітьми. Також, згідно з підсумковою резолюцією, необхідно робити підтримку по створенню медико-психологічних центрів по підготовці до родів в установах лікувально-профілактичного й освітнього профілю.

Організаторами конференції виступили Міністерство охорони здоров’я України; „Родина від А до Я”, Харків; „Stіchіng PRO”, Амстердам, Нідерланди; „Віче України”; „Клуб „РодДом”.