І. Богословська брала участь у програмі «Я так думаю»

06.03.2004

І. Богословська взяла участь у програмі А. Безулик «Я так думаю», присвяченій українській героїні Роксолані, що після рабства стала відомою політичною діячкою, яка зіграла істотну роль у житті Османської імперії.

Гості програми довго сперечалися над тим, чи була Роксолана позитивним персонажем або просто зрадницею, чи можна її називати символом жінки-українки? Далі обговорювалися питання ролі сучасної жінки в українському суспільстві, можливості конкурувати з чоловіками в різних сферах, досягати значних результатів.

Серед гостей програми були: Ніла  Боровська – літературознавець, Олена Решетняк – директор Центру «Перспектива» НТУ ХПІ, Юлія Міщенко – лідер групи «Таліта Кум», Борис Небиєридзе – режисер телесеріалу «Роксолана», Інна Богословська – президент Фонду «Віче України», Володимир Евтух – член-кореспондент НАН України, декан факультету соціології і психології Університету ім. Т. Шевченка, Олександр Галенко – співробітник НАН України, доцент Наукма, Ніна Ільїна – генеральний директор акторського агентства «Гільдія кіноакторів України», Юрій Винничук – письменник, Лесь Бузина – автор книги «Поверніть жінкам гареми».

Відповідаючи на питання ведучої, – чи можна знайти ідеал, символ сучасної людини, І. Богословська сказала: «Незалежно від статі, символом майбутнього для всього людства, на мій погляд, може вважатися людина, що поборола свій страх. Тому, що страх є хазяїном усіх помилок, що ми робимо в житті. Якщо ми перестаємо боятися спочатку смерті – це найважчий страх, що володіє нами, потім того, що хтось про нас не так подумає, що ми втратимо родину, навіть тому, що це те, що тримає дуже сильно людину, такими кайданами, що вона не може вирватися».