Заява у зв’язку з подачею у відставку голови Держпідприємництва І. Богословської

19.01.2004

До усіх кого це стосується.

Сьогодні, 19 січня 2004 року, я подала заяву про відставку з посади голови Державного комітету з регуляторної політики та підприємництва. Це зважене і відповідальне рішення вимагає пояснення широкому загалу, оскільки недолік інформації може викликати домисли і характерні для українського політикуму спекуляції.

Основні причини моєї відставки можна скласти в коротку формулу:

  1. Система виконавчої влади в нашій країні хвора і неефективна. Ні її структура, ні функції, ні розподіл повноважень, ні кадровий склад – не відповідає новим завданням держави, сучасним потребам суспільства. Необхідна радикальна адміністративна реформа.
  2. Спотворена система призводить до постійних інституційних помилок і не дозволяє виробляти необхідну стратегію і тактику. Спотворена система породжує спотворені явища, до яких відноситься, зокрема, і “азаровщина”.
  3. Змінити що-небудь в існуючому положенні речей на рівні окремо взятого Державного комітету – неможливо. Займатися усередині такої системи боротьбою за здоровий глузд – непродуктивно. Потрібно вийти із системи, розробити курс лікування і провести його з тими, хто здатний чути і лікувати.

Докладніше див. у розділі “Коментарі”.