Заява Інни Богословської

23.01.2004

У зв’язку з задоволенням Президентом України моєї заяви про відставку з посади голови Державного комітету України з питань регуляторної політики і підприємництва від 19 січня 2004 року і прийняттям Указу від 22 січня 2004 року, хочу звернутися до усіх, кого торкнулися ці події – і в суспільстві, і у владі.

У заяві про відставку я чесно і докладно описала причини свого відходу, щоб зробити публічної проблему «азаровщини». Те, що мені в спину з’явилося безлике і безвідповідальне повідомлення прес-служби Кабміну говорить, що в «азаровщини» – шок після того, як хтось насмілився назвати речі своїми іменами.

Я переконана, що більшість проблем в Україні може бути вирішено, якщо кожний звернеться до себе – своєї Совісті, свого Роду, своєї Сміливості. Саме тут ми знайдемо сили, щоб распроститься зі страхом, щоб бути чесними і відповідальними за свою справу. Саме сміливість і чесність кожного дасть суспільству в цілому можливість очиститися не тільки від «азаровщини», але і маси інших ворожих людині й особистості явищам.

Я дуже натхнена і наповнена силою, завдяки тисячам дзвінків і листів, що були отримані після заяви.

Тисячі людей за кілька днів підтвердили, що «азаровщина» є повсюдним явищем і заявили про свою готовність протистояти їй. Це – незаперечне свідчення народження реального цивільного суспільства.

Останнім часом у багатьох місцях люди пробуджуються від розгубленості і страху, перестають боятися, збираються разом, обговорюють проблеми. А головне – починають їх вирішувати спільно, самостійно, без влади. І, зрештою, вони змусять владу не втручатися в їхнє життя і знати своє місце – місце професійного обслуговування інтересів суспільства і людини. Це – початок видужання країни України. З цим нас всіх і поздоровляю!

 

З повагою,
Президент Фонду «Віче України»
Інна Богословська