Зустріч «Діалог як засіб консолідації еліт» пройшла в Одесі

18.12.2003

В Одесі відбувся круглий стіл, організований  фондом «Віче України», на тему: «Діалог як шлях консолідації еліт». У роботі круглого столу взяли участь політики, бізнесмени, політологи, діячі культури і мистецтва, представники громадських організацій, асоціацій, союзів, представники різних еліт міста Одеси, учасники фонду «Віче України».

Президент фонду «Віче України» Інна Богословська розповіла про свою діяльність, про те, що планує робити фонд, що реалізовано. Учасники зустрічі обговорили актуальні проблеми самоідентифікації еліт, визначення задач і цілей об’єднання української еліти, стратегій пошуку і визначення подальшого шляху розвитку держави.

Питання конкретизації еліти, на думку учасників дискусії, є складним і багатогранним. Важливе розуміння того, що невеликих еліт багато, і оскільки вони представляють різні сфери, співтовариства, то актуальним є межпрофесійне спілкування між цими елітами, пошук нового змісту її існування і взаємодії. Також учасники круглого столу обговорили питання політичних подій у країнах СНД.

У ході поїздки в Одесу Інна Богословська познайомилася з Борисом Литваком – директором дитячої спортивно-юнацької школи №2 м. Одеси, керівником центру реабілітації дітей із ДЦП і керівником благодійного фонду «Майбутнє». Б. Литвак, усупереч багатьом проблемам у часи глибокої економічної кризи, створив цей центр для дітей, хворих на ДЦП, і безкоштовно допомагає дітям із всієї України повірити в себе і знайти своє місце в суспільстві. Гості оцінили унікальність лікувальних методик центру, багато з яких є пов’язаними з арттерапією, з нестандартними методами лікування.

Також учасники круглого столу відвідали майстерню скульптора Михайла Ревіння, познайомилися з його унікальними творами.

За підсумками спілкування в Одесі планується створення робочої групи, що буде представляти своє бачення ситуації в країні, стратегій розвитку суспільства.