Кабмін запропонував фіксований пенсійний внесок у розмірі 70 гривень

11.12.2003

Уряд затвердив проект закону України “Про встановлення фіксованого розміру страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування для окремих категорій платників”.

Як повідомляє «Обозреватель», даним законопроектом пропонується до вступу в силу закону “Про напрямок частини страхових внесків у накопичувальний фонд” фіксований розмір страхових внесків на загальнообов’язкове пенсійне страхування для фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності, що обрали особливий спосіб оподатковування (фіксований податок, єдиний податок) і членів їхніх родин, що приймають участь у підприємницькій діяльності, встановити в розмірі 70 грн. на місяць за кожну людину.

Проблема окремого платежу в Пенсійний фонд виникла в зв’язку з проведенням пенсійної реформи і впровадженням персональних пенсійних рахунків. Держпідприємництва шляхом тривалих переговорів з Пенсійним  фондом вдалося знайти компроміс у 70 грн., що влаштовував і профспілки підприємців і сам фонд. «70 гривень – це той оптимум, що визнається всіма», – сказала на зустрічі з підприємцями в Харкові І. Богословська.