«Захід вимагає від України чогось, що ніколи б в житті не застосував у себе – юридичний імунітет для громадянина, чия провина є очевидною», – Інна Богословська

01.03.2012

Увеличить«Давайте будемо відвертими в одному: вимагаючи звільнення Тимошенко, Захід вимагає від України чогось, що ніколи б в житті не застосував у себе – юридичний імунітет для громадянина, чия провина є очевидною, не залежно від того є вона членом уряду чи опозиції», – пише народний депутат Інна Богословська в своїй статті, яка вийшла на шпальтах європейського видання EUbusiness.com.

В статті політик проводить аналогії між Україною та США, яка, як відомо, вважається взірцем дотримання законності.

«Уявіть, що американський чиновник приїжджає, скажімо, в Пекін, щоб вирішити життєво важливе для економіки США питання, скажімо – переглянути дискримінаційний обмінний курс юаня до долара. Уявіть, що цей чиновник дві години веде перемовини віч-на-віч з китайською стороною, а після того з’являється з договором, який значно більш дискримінаційний відносно США. Уявіть, що цей договір буде не тільки «згубним», але й обов’язковим до виконання впродовж 10 років. А якщо, підписуючи договір, цей чиновник порушив урядову процедуру. І більше того, знайдуться переконливі докази наявності під час цих перемовин особистої зацікавленості і прямої залежності чиновника від протилежної сторонни. Чи не будуть політичні опоненти та суспільство в США хотіти детального розслідування цієї справи?», – запитує Інна Богословська.

Повертаючись до українських реалій політик нагадує, що Тимошенко змусила свого безпосереднього підлеглого терміново підписати дискримінаційний 10-річний газовий контракт всупереч урядовій процедурі.

«В умовах української державності та економічної ситуації в цій країні, це дало можливість Росії тримати Україну на «короткому повідку», який в будь який час можна використати в якості зашморгу. Україна не тільки має сплачувати найвищу ціну відповідно до контракту Тимошенко. Вона зобов’язана купувати газ у максимально можливому обсязі по максимально можливій ціні. А якщо вона не закупає його, то має сплачувати штраф, який компенсує вартість недобраного газу. Для економіки України, яка глибоко залежіть від газу, це як десятирічне зобов’язання покупати найбільш дорогий алкоголь у найбільш дорогому магазині, в величезному обсязі при тому, що ти хочеш кинути пити», – підкреслює Інна Богословська.

Незважаючи на це, Захід змушує  Президента України використовувати його повноваження для скасування рішення суду та припинення розслідування всіх справ, де фігурує «Юля». Іншими словами, з метою забезпечення правосуддя його змушують скасувати існуючу систему правосуддя; з метою скасування «авторитаризму» його змушують діяти по авторитарному.

«Кажуть, що більшість аналогій щодо України та США є хибними. Можливо. Але невже вони хибні до такої міри, що Україну треба розглядати як певний паралельний всесвіт, де базові закономірності перестають існувати?  Це ж та сама  рідна для мене Україна, яку гаряче вітали за демократичні вибори 2010 року. І та ж сама Україна, яка за новою владою досягла зростання економіки на 5% замість падіння на 15% за  керівництва тієї ж Тимошенко. І це та ж сама Україна, яка спромоглась за півтора роки зробити все, чого не вистачало для наближення до укладення Угоди про асоціацію з ЄС», – нагадує Інна Богословська

За словами політика, немає сумнівів, що Захід справді переймається станом демократії в Україні.

«Єдине чого справді бракує, так це можливості (чи бажання) вислухати обидві сторони. І якщо таке відбудеться – це дасть розуміння, що справа не в демократії чи у реваншу, чи у будь-чому іншому, що сталося після подій Помаранчевої революції 2004 року. Вся справа в закономірному розвитку подій. Чи хтось має право вимагати від української влади не карати Тимошенко за злочини, якщо абсолютна більшість українців (за даними соціологів більше 64 відсотків), вважають Тимошенко винною? Президент Янукович хоче захистити інтереси українців. Тож єдине справедливе питання звучить так: Чи маємо ми право його за це звинувачувати?», – підсумовує Інна Богословська.