«Процес відшкодування ПДВ став надприбутковим бізнесом» — Інна Богословська

02.12.2009

Відповідаючи на питання про зміни в економічній політиці держави після її обрання на пост Президента України, Інна Богословська під час чат-конференції на proUA.com запевнила, що враховуватимуться насамперед інтереси вітчизняного виробника, а з практикою кримінальних корупційних схем буде покінчено.

«Коли будь-яка людина ставить питання, чому Україну завалили імпортом і практично знищили національне виробництво, я попрошу задуматися: «Чи можна взяти хабар розміром 40 відсотків вартості товару, виробленого в Україні?» — Ні. А чи можна на 40 відсотків безкарно завищити вартість товару, що імпортується до України? — Звісно ж, так! І це робиться щодня. Отож якщо ми не приберемо цих мародерів із влади, країні — кінець. Суверенність і незалежність без власного виробництва неможливі», — підкреслила Інна Богословська.

Політик відзначає, що Україні на сучасному етапі розвитку необхідна опора на бізнес як на найактивнішу продуктивну частину суспільства. Й обіцяє з метою заохочення підприємницької ініціативи внести відповідні зміни до законодавства. Зокрема, замінити відживаючий податок на додану вартість — на податок з продажу.

Інна Богословська нагадує, що податок на продаж існує в найбільших економіках світу. Наприклад, у Швейцарії, державі, яка стала всесвітнім символом фінансової стабільності й економічного розквіту.

«Я гарантую, що після мого обрання вже до 1 січня 2011 року ми перейдемо з податку на додану вартість на податок з продажу. І проблем з корупцією, «відкатами» та податковими накладними у нас не буде», — пообіцяла Інна Богословська.

«Про кримінальну сутність вітчизняного ПДВ мовиться вже давно, адже процес його відшкодування став надприбутковим видом тіньового бізнесу», — додала кандидат.

«Скасування ПДВ з подальшою його заміною податком з продажу були й серед обіцянок БЮТ. Як бачимо, дорвавшись до влади, лідерка БЮТ забула про свої обіцянки і, щосили використовуючи корумповані схеми, посадила «на гачок» повернення ПДВ вітчизняний бізнес. При цьому влада навіть переплюнула горезвісну сицилійську мафію, віддаючи все своїм, а чужим не дозволяючи навіть працювати згідно з законом. Ось і маємо масові приклади, коли «свої» для влади отримують все і вчасно, а «інакодумців» або просто далеких від політики заставляють місяцями оббивати владні пороги, випрошуючи своє, чесно зароблене. Або цинічно змушують «ділитися». Така ситуація — ні для кого не секрет, проте доки це в інтересах можновладців, нічого не змінитися. Я покладу край цій порочній практиці!» — резюмувала Інна Богословська.

Прес-служба Інни Богословської