Сьогодні, на засіданні погоджувальної ради Верховної Ради України, народний депутат Інна Богословська наполягла на включенні до порядку денного проекту Закону «Про внесення змін до Закону України «Про безпеку та якість харчових продуктів» (№5053). «Спікер Володимир Литвин і лідери фракцій мене підтримали, отже є певні шанси, що заборона на продаж домашнього молока, сиру та м’яса не набуде чинності з 1 січня 2010 року», – заявляє Інна Богословська.
ОСНОВНІ ФАКТИ
- Інна Богословська наполягла на включенні до порядку денного проекту Закону «Про внесення змін до Закону України «Про безпеку та якість харчових продуктів» (№5053).
Нагадаємо: з 1 січня 2010 року має набути чинності стаття 35 Закону «Про безпеку та якість харчових продуктів», згідно до якої заборонено продавати на ринках молоко, сир домашнього виробництва, а також м’ясо парнокопитних та інших копитних тварин. Закон «Про безпеку та якість харчових продуктів» був прийнятий у 2005 році на догоду торгівельним мережам, які лобіюють заборону на продаж домашніх продуктів на ринках.
Між тим, народний депутат Інна Богословська пропонує викласти цю статтю в іншій редакції та дозволити продавати на ринках домашнє молоко, м’ясо і сир після їхньої перевірки в лабораторіях ветеринарно-санітарної експертизи. Проект Закону, розроблений Інною Богословською, був зареєстрований 20 серпня поточного року.
«На погоджувальній раді я попросила підтримати мій законопроект, адже це питання першорядного значення. Якщо заборона набуде чинності, селяни залишаться без коштів для існування, а ціни на молоко, сир та м’ясо миттєво злетять. До моїх доводів дослухалися та обіцяли підтримати», – зауважує Інна Богословська.
За словами народного депутата, Верховна Рада повинна будувати свою роботу в інший спосіб.
«Це не перший випадок, коли парламент ухвалює закон, а згодом починає виправляти власні помилки – скасовує його або вносить поправки. Що стосується Закону «Про безпеку та якість харчових продуктів», вирішити ситуацію простіше – депутати, як і всі люди, полюбляють домашнє молоко і сир. Окрім того, полегшують завдання майбутні вибори. Депутати напередодні голосування за президента просто не можуть скасувати цю драконівську норму і залишити без коштів для існування мільйони людей», – підсумовує Інна Богословська.
Прес-служба Інни Богословської