“РодДом” об

20.10.2003

Культурна програма „Моцарт і Cальєрі”, підготовлена учасником „Віче України” Дмитром Логвіним, була представлена публіці 18 жовтня в клубі „РодДом”. Початкові концерту передувала презентація проектів учасників міжнародного семінару “Archambulance” („Архітектурна швидка допомога”) на тему „Харків – Міський Квартал”.

Проект “Archambulance” – унікальний для України. У місті Харкові зібралися архітектори з України, Іспанії, США, Голландії, Німеччини, Польщі, Росії, були обрані  п’ять кварталів у центрі Харкова і розроблені проекти їхньої реконструкції. У проектах відбилися різні стилі, світогляди, традиції архітекторів.

Дніпропетровський камерний оркестр „Пори року” під керуванням Д.Логвіна представив оперу Римського-Корсакова „Моцарт і Cальєрі”, далі звучали твори Моцарта, Сальєрі, творчі аранжування відомих творів.

Інна Богословська, президент культурного центра „Клуб „РодДом”: сьогодні насправді дивний день – клуб „РодДом” виявився маленькою часточкою, учасником дуже гарної, стильної події. У Харкові тиждень творили архітектори, працював проект „Архітектурна швидка допомога”. Суть проекту звелася до того, щоб знайти підхід до сучасного містобудування, зовсім інший, концептуальний підхід. Раніш єдиним замовником була держава, а зараз ми не знаємо, як зробити так, щоб замовником стало суспільство, ті люди, що живуть у тому або іншому середовищі.

Коли ми організаторам цього архітектурного семінару запропонували ввечері концерт, ми шукали – що б це могло бути. І природним був би джаз, але саме тому, що це стандартно і природно, потрібно робити щось інше.

Міні-опера „Моцарт і Cальєрі” представляє нам два образи відмінників, тільки один, умовно кажучи, одержував свої „п’ятірки”, висиджуючи і вичитуючи, алгеброю перевіряючи ноти, а інший говорив і дихав музикою. Там підступництво і любов, там сила і беззахисність, і розуміння – для чого людина творить, щоб усьому світові показати своє я, чи для того, щоб через своє я показати світові висоти гармонії духу, світу навколо нас.