Інна Богословська: «Українська спецслужба вкотре продемонструвала, що є інструментом політичної цензури в руках так званої демократичної влади»

13.11.2008

Коментуючи вчорашні події навколо презентації російської документальної стрічки, в якій розповідається про серпневі події у Південній Осетії, народний депутат, член парламентської фракції Партії регіонів Інна Богословська зазначила:

„Через інтриги СБУ було зірвано українську прем’єру російського документального фільму «Війна 08.08.08. Мистецтво зради» про військовий конфлікт на території Грузії. Тим самим українська спецслужба вкотре продемонструвала, що є інструментом політичної цензури в руках так званої демократичної влади. А влада в свою чергу дискредитувала країну в очах іноземної та вітчизняної громадськості.

Дипломати, депутати, громадські діячі та представники ЗМІ, які вчора прийшли в готель Hyatt Regency, були здивовані та обурені скасуванням під тиском СБУ показу документальної стрічки. Як з’ясувалося, приводом для відмови став лист-попередження з Київського СБУ про ніби намір праворадикальної молоді влаштувати заворушення під час показу”.

«Єдині демонстранти – кілька жінок із транспарантами – щиро зізналися, що мають дуже віддалене уявлення про суть власного протесту», – підкреслила Інна Богословська.

Депутат-регіонал вважає, що події навколо організації показу фільму є політичною цензурою. Влада проводить активний наступ на свободу слова і свободу зібрань – основні права у демократичному суспільстві. СБУ при цьому виступає не як орган національної безпеки, а в якості політичної жандармерії. Ці дії виглядають абсолютно абсурдними, оскільки фільм «Війна 08.08.08. Мистецтво зради» перебуває у відкритому доступі у мережі Інтернет.

Депутати від Партії регіонів заявляють: фільм буде показано у стінах Верховної Ради наступного пленарного тижня. А очільник СБУ Валентин Наливайченко опиниться у Парламенті вже не у якості політичного жандарма, а у якості відповідача за численні порушення Конституції та законів.

Прес-служба народного депутата України Інни Богословської